مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده
برخی از افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده، روش ازدواج را انتخاب می نمایند. اما ویزای خانواده برای افراد دیگری به جز همسر نیز برقرار است.
ویزای خانوادگی فرصتی برای با هم بودن خانواده ها است و از آن جا که دولت کانادا تمایل خانواده ها برای با هم بودن را درک می نماید، به همین دلیل به بسیاری از اعضای خانواده اجازه مهاجرت به کانادا آن هم از طریق ویزای خانوادگی ( اسپانسر شیپ) را می دهد.
 همسر و فرزندان جزء درخواست های اولیه برای ویزا برای متقاضیان جدید جهت مهاجرت به کانادا محسوب می شوند. در حالی که کسانی مانند پدربزرگ و مادربزرگ و... باید توسط شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت و سکونت دایمی دارند مورد حمایت قرار گیرند. اگر یکی از اعضای خانواده مقیم کانادا باشد و به عبارتی شهروند کانادا به حساب آید، می تواند برای بقیه اعضای خانواده خود دعوت نامه ارسال نماید. مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده برای افرادی است که نسبت فامیلی نزدیک دارند مانند همسر، فرزند وابسته ، والدین ، پدربزرگ ، مادربزرگ، خواهر ، برادر، بچه خواهر ، بچه برادر و یا نوه ای که زیر ۱۸ سال باشد و ازدواج نکرده و یا یتیم باشد.
فردی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده را دارد نباید ساکن کانادا باشد مگر آن که به صورت قانونی و موقت ساکن کانادا باشد مثل ویزای کاری یا ویزای تحصیلی
 

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای همسر

همسر و شریک زندگی از هر جنسیتی یعنی کسی که حداقل یک سال با شما زندگی مشترک داشته است و می تواند جز درخواست های اولیه شما برای مهاجرت باشد.اطلاعات درخواستی همسرتان با عنوان متقاضی اصلی در فرم در خواست شما ثبت می گردد. 

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای فرزندان

قبلاً فرزندان تا سن ۲۲ سال جزء درخواست ویزای خانوادگی به حساب می آمدند؛ اما از ماه اوت یا آگوست سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد فقط فرزندان زیر ۱۹ سال می توانند جزء درخواست ویزای خانوادگی شما باشند، مگر فرزندانی که دچار معلولیت ذهنی و جسمی و حرکتی و یا شرایط خاص باشند که محدودیت سنی برای آن ها اعمال نمی گردد.
فرزند ۱۹ سال وابسته به کسی گفته می شود که همسر و یا فرزندی نداشته باشد و یا همان طور که قبلاً اشاره کردیم دارای معلولیت ذهنی و جسمی و حرکتی و یا شرایط خاص باشد که  نوعی وابستگی به خانواده خود داشته باشد. لازم به ذکر است فرزندان تحت تکفل شما و یا فرزندان تحت تکفل همسرتان نیز می توانند جزء درخواست ویزای خانوادگی شما جهت مهاجرت خانوادگی به کانادا قرار گیرند.

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای مهاجرت والدین ، پدر بزرگ و مادر بزرگ

گفته شد که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ جزء درخواست های اولیه ویزای خانوادگی به حساب نمی آیند بلکه باید از طرف کسی که شهروند کانادا است و یا اقامت دایمی این کشور را دارد تحت حمایت مالی یا به عبارتی اسپانسرینگ جهت اخذ ویزا قرار گیرند. مگر در شرایطی که این دسته از افراد از لحاظ معیشتی زندگی سختی داشته باشند که به همین دلیل دولت کانادا به خاطر کمک های انسان دوستانه و حس دلسوزی به آن ها اجازه می دهد که درخواست آن ها هم جزء درخواست های اولیه ویزای خانوادگی برای مهاجرت به حساب آید.
شایستگی:
یکی از مواردی که به منظور حمایت از والدین شما و یا پدربزرگ و مادربزرگ تان در قانون مهاجرت کانادا وجود دارد مورد « شایستگی» می باشد.
بدین معنی که شما والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تان باید یک فرم توافق نامه حمایت مالی «  اسپانسر شیپ» را امضاء کنید که در صورت بیکار شدن آن ها بین ۳ تا ۱۰ سال والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تان همه کارهای لازم برای حمایت مالی از خود را انجام دهند. لازم به ذکر است گاهی حامی مالی  با یک سری از مشکلات روبرو می شود که ممکن است نتواند از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی لازم را انجام دهد مشکلاتی از قبیل: 
۱- پایبند نبودن به قوانین حمایت مالی اقوام
۲- عدم حمایت از فرزند طی حکم دادگاه
۳- دریافت مزایای مربوط به حمایت مالی از دولت کانادا ( به جز حمایت معلولین)
۴- محکومیت به دلیل خشونت و یا تجاوز جنسی
۵- عدم پرداخت قبوض خود و یا دیر پرداخت کردن قبوض و وام مهاجرتی خود
۶- ور شکسته شدن
۷- در زندان به سر بردن

موارد مرتبط به اخذ اقامت خانوادگی دائم در کانادا برای اقوام

در خواست ویزای اقامت خانوادگی همچنین شامل اقوام زیر ۱۹ سال مانند برادر، خواهر، بچه برادر ، بچه خواهر و نوه هم می شود. حمایت مالی از این افراد همانند والدین، پدربزرگ و مادربزرگ دارای شرایط و ضوابط و محدودیت هایی می باشد. ذکر این نکته لازم است که شما می تواند حامی مالی کسی که قصد دارید او را به فرزند خواندگی بپذیرید نیز بشوید.

هزینه های استفاده از طرح حمایت مالی اسپانسرینگ کانادا

برای استفاده از طرح حمایت و پشتیبانی مالی یا  به عبارتی «اسپانسرشیپ خانوادگی»  که شامل همسر ، فرزندان ، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و........ می شود ، شما ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به درخواست و رسیدگی به پرونده 
« Family class» به دولت کانادا هستید البته در کنار این هزینه ها ، هزینه های مربوط به حق اقامت دایم کانادا نیز برای دیگر افراد فامیل تان به غیر از فرزندان تان از شما دریافت می شود. البته در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود این هزینه به شما برگردانده می شود. 
مجموع هزینه ها به ازای هر نفر از اعضای خانواده بدین ترتیب می باشد:
۱- برای همسر و سایر اعضای فامیل با سن ۲۲ و بالاتر:
مجموع ۱۰۴۰ دلار کانادا به ازای هر نفر که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار، هزینه درخواست ویزا ۴۷۵ دلار ، هزینه حق اقامت دایم کانادا ۴۹۰ دلار می باشد.
۲- برای وابستگان زیر ۲۲ سال و فرزندان غیر وابسته:
مجموع ۶۴۰ دلار برای هر نفر می باشد که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار، هزینه درخواست ویزا ۷۵ دلار، هزینه حق اقامت دایم کانادا ۴۹۰ دلار می باشد.
۳- برای فرزندان وابسته ، فرزند خوانده و یا اقوام یتیم: 
مجموع ۱۵۰ دلار برای هر نفر می باشد که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار ، هزینه درخواست ویزا ۷۵ دلار

جزییات قرارداد و تفاهم نامه حامی مالی « اسپانسر شیپ» کانادا

حامی مالی باید در صورتی که هر کدام از اعضای خانواده نتوانستند نیازهای اساسی و اولیه خود را برآورده سازند، آن ها را حمایت مالی نماید. این تفاهم نامه برای اطمینان از این مورد است که افراد مهاجر و مقیم تازه وارد نیازی به کمک دولت کانادا نداشته باشند. 
مدت زمان این تعهد بسته به شرایط هر کدام از اعضای خانواده متفاوت است: 
۱- همسر و شریک زندگی ۳ سال
۲- فرزندان وابسته ۱۰ سال و یا زمانی که فرزند به سن ۲۲ سالگی برسد و یا ۳ سال برای فرزند وابسته بالای ۲۲ سال
۳- والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ۲۰ سال
جالب است این نکته را بدانید که قانون تعهد مالی حتی در صورتی که فرد تحت حمایت مالی و اسپانسرینگ به یک شهروند کانادا تبدیل شود و یا طلاق بگیرد و یا از حامی مالی خود جدا شود و یا از کانادا به یک کشور دیگر برود کماکان پابرجاست و ادامه دارد.

بررسی پزشکی و عدم سوء پیشینه

هر کدام از افراد تحت حمایت مالی برای دریافت اقامت خانوادگی کانادا باید نتایج بررسی ها و آزمایش های پزشکی خود و انگشت نگاری و عکس بیو متریک خود را به هنگام ارسال فرم درخواست ویزای کانادا ارسال نمایند. 
همچنین سایر اعضای خانواده که بالای ۱۸ سال سن دارند باید از همان کشوری که بیشترین زمان عمر خود را در آن گذرانیده اند گواهی سو پیشینه و نداشتن سوء سابقه و جرم از پلیس کشور شان بگیرند و برای سفارت کانادا بفرستند. اگر کسی قصد مهاجرت به ایالت کبک را داشته باشد علاوه بر این مدارک فرد حامی مالی نامه و یا ایمیلی را که حاوی دستور العمل ارسال یک قرارداد و تفاهم نامه خاص می باشد از دولت کبک دریافت می نماید.

شرایط اقامت خانوادگی کانادا از طریق ازدواج

به شخص که به صورت قانونی و طبق قوانین کشور کانادا در این کشور به عقد شخص دیگری در بیاید و مدارک این ازدواج در کشور کانادا دارای اعتبار باشد همسر می گویند. بنابر این با ثبت رسمی ازدواج می توان از طریق اعضای خانواده به کانادا مهاجرت کرد.
روش مهاجرت به کانادا از طریق خانواده، یک روش معمول و تقریبا زود بازده می باشد؛ البته مانند سایر روش ها سختی ها و دردسر های خاص خودش را دارد. اما گروه مهاجرتی کانادا، اینجاست تا شما بتوانید به راحت ترین شیوه ممکن مهاجرت کنید. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح