شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> مهاجرت به کانادا >
مهاجرت به کانادا
یکی از مهاجر پذیرترین کشورها در زمینه اشتغال و تحصیل کانادا است. هرساله بسیاری از افراد از سرتاسر جهان خانه وکاشانه خود را به قصد مهاجرت به این کشور ترک می کنند.مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است. روش های مهاجرت، روز به روز در حال افزایش هستند و البته هر کدام هم سختی های مختص خودشان را دارند. این شمایید که باید بررسی کنید برای مهاجرت به یک کشور، شرایط تان به کدام یک از روش ها نزدیک می باشند. ما در اینجا سعی کرده ایم همه ی سئوالاتی  را که ممکن است در مورد مهاجرت به کانادا داشته باشید ، به آنها پاسخ دهیم . پس تا انتهای متن همراه ما باشید .
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق کار
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا به روش استانی
مهاجرت به کانادا از طریق استارت اپ
مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق کار می باشد که دارای دلایل زیادی است که عمده دلایل آن ۱- ایجاد شرایط مساعد برای شهروندان برای شرایط کاری عالی ۲- جمعیت کم این کشور ۳-  نرخ پایین بیکاری ۴- اقتصاد قدرتمند می باشد.
مهاجرت به کاندا از طریق کار
کسانی که دارای مهارت و تخصص و تبحر در یک یا چند زمینه شغلی باشند، معمولا به سهولت بیشتری نسبت به اخذ ویزا جهت مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام می نمایند و در این زمینه با موفقیت و شانس روبرو هستند چرا که از آن طرف هم دولت و کشور کانادا شرایط کاری  مساعدی را برای این افراد که دارای تخصص و مهارت های کاربردی هستند فراهم می نماید.
از لحاظ اقتصادی کشور کانادا در شرایط منحصر به فردی به سر می برد و سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی مردم آن در این کشور در شرایط مناسب و ایده آل  می باشد. 
از ویژگی های دیگر این کشور پرداخت نسبتا کم مالیات نسبت به دیگر کشورها ست. به روز بودن و نوآوری در هر شاخه ای از علم و صنعت و  فناوری و همچنین امنیت بالای این کشور از دیگر مزایای کشور کانادا است که چشم هر مهاجر کننده ای را برای مهاجرت به این کشور خیره می نماید.

چگونگی اخذ ویزای کار کانادا

گرفتن ویزای کاری جهت مهاجرت به کانادا دارای شرایطی از جمله میزان تحصیلات، شرایط سنی، داشتن سابقه کاری، دانستن زبان آن کشور و .... می باشد. کسانی که از طریق ویزای کاری جهت مهاجرت اقدام می نمایند بر اساس تبحر و تخصص شان در یک یا چند رده شغلی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و بعد از گذراندن مراحل و گرفتن قبولی و امتیازات لازم، متقاضیان می توانند به صورت موقت در این کشور زندگی کنند و از تمام امکانات رفاهی و اجتماعی و حقوق شهروندی همانند دیگر شهروندان این کشور استفاده نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق کار به چند دسته تقسیم بندی می شود که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارا می باشد.
ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری یا سیستم نیروی ماهر (Express  entry)  ( Skilled  worker)
این نوع ویزای کاری برای متقاضیانی است که قصد دارند اقامت دایم این کشور را اخذ نمایند که آن هم شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان بعد از  گذراندن مراحل ارزیابی و گرفتن تاییدیه های لازم برای گرفتن ویزای کاری در این کشور از آن ها دعوت به عمل می آید . کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشند امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب کرده که در نتیجه در رقابت برای رتبه بندی آنها تاثیر بسزایی دارد البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می توان در سیستم امتیاز دهی امتیازات خوبی بدست آورد که نیازمند بالا بودن امتیاز در سطوح دیگر مانند ۱- ملیت ۲- سن ۳- آشنایی با زبان آن کشور ۴- پیشنهاد شغلی ارایه شده ۵- میزان تحصیلات است.
کسانی که از طریق  این سیستم وارد کانادا می شوند نیازی به اخذ ویزای کاری کانادا ندارند زیرا دارای امکانات و موقعیت اقامت دایم می باشند ولی برای  بقیه افرادی که از طرق دیگر وارد کانادا می شوند و  اقامت این کشور را ندارند دارا بودن ویزای کار کانادا لازم ‌ حتمی است.
از دیگر تفاوت های این سیستم کاری این است که افراد مهاجر از بدو ورود در کانادا دارای شغل می باشند ولی بقیه افراد مهاجر هیچ گونه تضمینی بر این اساس که از بدو ورودشان سریعا کار پیدا کنند وجود ندارد.
در مرحله اول اول امتیاز بندی شخص باید از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز کسب نماید و در صورتی که این امتیاز را به دست آورد وارد مرحله دوم ( استخر) می شود. در مرحله دوم امتیاز متقاضی از ۱۲۰۰ محاسبه می شود و هر کسی که امتیاز بالاتری داشته باشد به تبع شانس بالاتری خواهد داشت.
مهاجرت به کانادا از طریق کار
ویزای کار ازطریق برنامه کوتاه مدت
در این نوع ویزای کاری متقاضی نیاز به اجازه کار و یا حتی پیشنهاد کار از سوی یک فرد مقیم کانادا یا بهتر بگوییم یک کارفرمای کانادایی دارد که این پیشنهاد کاری می تواند به صورت چند ساله و یا چند ماهه و یا حتی چند روزه باشد.
درخواست اخذ ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت شامل ۲ مرحله می شود: ۱- دادن مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی برای متقاضی کار در این کشور ۲- اقدام خود متقاضی برای اخذ ویزای کار بعد از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کانادا برای متقاضیان شامل هزینه هایی هم چون :
هزینه درخواست از سفارت کانادا
هزینه انگشت نگاری
هزینه پیشنهاد شغلی و مجوز کار از اداره کار کانادا 
(Open work permit holder)
می باشد که بسته به نوع ویزای کار در سال ۲۰۱۹ و شرایطی از جمله کار و تخصص و هزینه های مربوط به وکیل و...... متفاوت می باشد که همه این هزینه ها به صورت نقدی و در نمایندگی های معتبر در  کانادا پرداخت می گردد.

تمدید ویزای کار در کانادا

هر فرد می تواند ۳۰ روز قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای خود نسبت به تمدید آن اقدام نماید البته قبل از تمدید ویزا باید از طریق کارفرمای خود درخواست جدیدی به اداره کار کانادا بفرستد و در صورتی که مدت اعتبار ویزا طی این ۳۰ رو به پایان رسیده است می تواند کماکان به صورت قانونی به کار خود در کشور کانادا ادامه دهد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

حدود ۱۵۰ روز بعد از ارایه درخواست جهت اخذ ویزا ، ویزای کاری متقاضی صادر می گردد البته این مدت بسته به تعداد درخواست های افراد متقاضی در دفتر کانادا دارد که گاهی تا ۳ الی ۴ ماه هم به طول می انجامد.

استان مناسب جهت مهاجرت کاری به کانادا

همان گونه که قبلاً هم گفته شد کشور کانادا با توجه به شرایط اقتصادی ایده آل و کیفیت زندگی خوب و عالی و نیز امنیت بالای این کشور و پرداخت کم مالیات  و کشور برتر شناخته شده در زمینه نوآوری در زمینه ، علم و صنعت وفناوری جزو کشورهای جذب کننده مهاجر به خود می باشد . اما در این میان ذکر این نکته نیز حایز اهمیت فراوان است که هر ایالت  و هر استان این کشور موقعیت و شرایطی را برای یک یا چند نوع هدف کاری فراهم می نمایند و در حال حاضر دو استان کبک و استان ساسکاچوان به دلیل فراهم آوردن بستر مناسب برای فرصت های شغلی متنوع و منحصر به فرد توانسته اند مهاجران زیادی را جهت کار به خود جذب نمایند .

مدارک لازم برای ویزای کار جهت مهاجرت به کانادا

جهت اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کانادا دارا بودن و ارایه این مدارک به سفارت کانادا الزامی است: 
۱- داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم کانادا
۲- ارسال درخواست دریافت ویزای کار به سفارت کانادا 
۳- برخورداری از سابقه کاری و تخصص و تبحر کاری در زمینه مورد نظر 
۴- دارا بودن کارت بیمه 
۵- دارا بودن پاسپورت معتبر
۶- داشتن وضعیت مالی مناسب
۷- ارایه گواهی سلامت روان و نداشتن سوء پیشینه
۸- ۲ قطعه عکس از خود و اعضای خانواده
۹- داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس 
۱۰- داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس
۱۱- شرایط سنی ویزای کار حداکثر ۳۵ سال 
۱۲- داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی 
۱۳- مدارک ازدواج خود و فرزندانتان 
۱۴- تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده 

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری

در این نوع ویزای کاری که از طریق برنامه تجاری می باشد، تمامی برنامه های تجاری در این سیستم مورد تایید افراد متقاضی قرار گرفته و نسبت به انجام آن اقدام می نمایند که معمولا متقاضیان برای گرفتن این نوع ویزا باید دارای شرایطی باشند :
۱- واجد شرایط با تمامی شغل های موجود در NAFTA
۲- پیشنهاد کاری ( Job offer)
از سوی اداره مهاجرتی کانادا 
۳- اجازه کار در کانادا

روش خود اشتغالی در کانادا

افرادی که دارای مهارت و فن و هنر خاصی هستند مانند عکاسان ، نویسندگان ، ورزش کاران، مترجمان، هنرمندان و ..... می توانند بدون نیاز به مدرک زبان برای مهاجرت و ورود به کشور کانادا اقدام نمایند و با توجه به هنر خود اقدام به خود اشتغالی نمایند.

مشاغل مناسب و مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹

پرستار، جوشکار، مهندس هوافضا، مدیر کالج و مدارس ، مشاور کسب و کار ، کمک فیزیوتراپ ، طراح سایت ، متخصص ساخت و ساز، خلبان، دارو ساز، روان شناس، مهندس برق ، مدیر مالی ، مدیر خرید ، حسابدار و حسابرس مالی ، مسولیت پذیرش ، کارگر گمرک ، مهندس شیمی ، مهندس عمران ،  مهندس مکانیک ، مهندس صنعت و تولید ، مهندس نرم افزار و .....

اطلاعاتی در مورد کشور کانادا

کشور کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است . در حقیقت کانادا بین دو اقیانوس واقع شده و تنها مرز مشترک آن با کشور آمریکا است. از لحاظ وسعت در جهان دومین کشور پر وسعت و از لحاظ جمعیت حدود چهل میلیون نفر جمعیت دارد. آب و هوای کشور کانادا در بیشتر نواحی آن سرد و در برخی نواحی دیگر آن معتدل می باشد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی و فرانسه بوده و به این زبان ها صحبت می کنند. 
کانادا جزء کشورهای صنعتی و ده کشور برتر جهان به لحاظ کار و زندگی به دلیل اقتصاد قدرتمند و رفاه اجتماعی و معیشتی می باشد. وسعت زیاد ، بارندگی کافی و....... باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی کشور کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد.
همچنین وجود ذخایر و معادن طبیعی و فراوان در این کشور ، کاناد را جزء ده کشور برتر جهان قرار داده است. پایتخت کشور کانادا ، اتاوا و نوع حکومت این کشور دولت فدرال چند حزبی پارلمان با دو مجلس قانون گذاری می باشد. رییس کشور کانادا پادشاه یا ملکه انگلیس است. تاریخ استقلال کانادا اول ژوین ۱۸۶۷ از انگلیس می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

دلایل انتخاب دانشگاه اتاوا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

همه دلایلی که دانشگاه اتاوا را یکی از مقاصد برای ادامه تحصیل و فراگیری علم برای دانشجویان، به یک هدف مبدل کرده در ادامه خواهیم گفت. این دانشگاه فضا و زمینه لازم را برای پیشبرد اهداف و مرزهای دانش و دست یابی برای آینده ای بهتر را برای دانشجویان را فراهم کرده است.

شرایط تحصیل درکانادا

برای تحصیل درکانادا در درجه اول باید ویزای تحصیلی داشته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه در مقاطع متوسطه الزامی نیست؛ اما در دهه های اخیر برای تحصیل در مقاطع بالاتر، یعنی کارشناسی وکارشناسی ارشد و دکترا دولت کانادا سخت گیری های خود را در زمینه داشتن مدرک زبان افزایش داده است.
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، نیازمند ویزای تحصیلی می باشد. ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای موقت درکانادا است که متقاضیان واجد شرایط می توانند به وسیله آن، از مقاطع قبل از مدرسه تا تحصیلات دانشگاهی، به تحصیل درکانادا بپردازند. به همین دلیل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، می تواند راهی برای گرفتن اقامت برای دانشجویانی باشد که بعد از اتمام تحصیل خود بخواهند کانادا را برای سکونت و کار انتخاب کنند. این انتخاب آن ها از سوی دولت های محلی و فدرال حمایت می شود و در جذب آن ها به عنوان نیروی کار نیز موثر است.
یک نکته مهم: براساس قوانینی که در زمینه مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل وجود دارد، افرادی که مشغول تحصیل در دوره های یک ساله یا بیشتر هستند، می توانند برای یک بار اجازه کار در کانادا را بر اساس مدت زمانی که به تحصیل مشغول هستند -تا سقف ۳سال- دریافت کنند. متقاضیان می توانند از مقطع قبل از دبستان تا دبیرستان برای مدارس کانادا درخواست تحصیل بدهند و در نهایت مدرک دیپلم ازکانادا بگیرند. اداره آموزشی هر استان برای متقاضیان برنامه مشخصی دارد و مدارس مشخصی در هر استان برای این امر، با کادر مجرب و آموزش دیده آماده خدمت رسانی هستند.

انواع مدارس در کشور کانادا

مدارس در کانادا به ۲ بخش تقسیم می شوند: عمومی و خصوصی؛ مدارس عمومی دارای گستردگی مباحث قابل ارائه در درس ها و دروس اختیاری هستند و رتبه مدارس بر اساس امکانات و نتایج دانش آموزان دسته بندی می شود. بهترین مدارس  را برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند. متقاضیان مهاجر درکنار یادگیری می توانند با فرهنگ و رسوم کانادا هم آشنا شوند.
 مدارس خصوصی در اندازه ای کوچک تر به ارائه دروس و مطالب فوق برنامه و امکانات ورزشی می پردازند. البته معمولا دارای محدودیت هستند. برای گذراندن دروس اختیاری، هزینه های مدارس خصوصی از دولتی برای خانواده ها بیشتر است و این شامل هزینه های فوق برنامه هم می شود. همه مدارس خصوصی و دولتی دارای کد DLI نیستند و مورد قبول اداره مهاجرت کانادا می باشند؛ ولی در دوره تحصیل چون دانش آموز اجازه کار ندارد، مجوز کار آزاد بعد از تحصیل به دانش آموز داده می شود. هزینه های تحصیل به طور میانگین درتمام ایالت های کانادا در مقاطع دبستان و راهنمایی، در یک سال تحصیلی ۱۳۵۰۰دلار و در مقطع دبیرستان ۱۴۵۰۰ دلار می باشد. علاوه بر این هزینه ها، باید هزینه منزل که سالیانه ۹۰۰ دلار و هزینه بیمه به میزان۴۵۰ دلار در سال و هزینه قیم که می تواند در سال۱۵۰۰دلار باشد را هم در نظر بگیرید. مجموع این هزینه ها به اضافه۳۰ تا ۵۰ دلار در مدارس خصوصی بیشتر است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط اسکان

برنامه اسکان و مستقرشدن دانش آموز خارجی با خانواده های کانادایی است. زیرا دانش آموز در یک محیط کانادایی نشین و با خانواده ها  زندگی می کند و این مراکز تحت نظر اداره آموزش وپرورش هر ایالت اداره می شوند و مورد بازبینی و سرکشی قرار می گیرند. در این مراکز که بی شباهت به خانواده خود نیست دانش آموز دارای اتاق و تغذیه روزانه است و در کنار خانواده خود زندگی می کند که این امر به بالا بردن سطح زبان و درس خارج از مدرسه کمک می کند.

داشتن قیم در کانادا

دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی برای گرفتن ویزای دانشجویی خود ملزم به داشتن قیم کانادایی هستند و این شخص می تواند از طرف قیم خود مدرسه یا اولیا دانش اموز انتخاب شود واین فرد عهده دارمسولیت دانش اموز است ونقطه اتصال دانش اموز با مدرسه است درخارج ازمحیط درس فرد قیم باید دارای اقامت دائم کانادا باشد و حدود ۲۵ سال سن هم داشته باشد و دارای سلامت جسمی وروحی باشد و در مواقعی که خانواده دانش آموز با کانادا اشنایی نداشته باشند این فرد از اداره آموزش پرورش تعیین می شود و هزینه آن از خانواده دانش آموز گرفته می شود.

همراهی دانش آموزتوسط والدین

اداره مهاجرت کانادا به دانش آموز اجازه می دهد تا فقط یکی از والدین او را همراهی کنند و ویزای مربوطه را صادر می کند و والدین دانش آموز می توانند در صورتی که نمی خواهند از سیستم در خانه ماندن استفاده کنند و خانواده و دانش آموز در کنار هم حضور داشته باشند. ویزایی که از این برنامه صادر می شود از نوع توریستی چند بار ورود و بلند مدت است.

شرایط و امکانات همراه با دریافت پذیرش تحصیلی کانادا

برنامه های فرعی بسیاری برای دانش آموزان در زمینه علوم هنر و مهندسی وکسب و کار وجود دارد. این امکان برای شما وجود دارد که بعد از اتمام تحصیلات بتوانید وارد بازار کار کانادا شوید که در سراسر دنیا شناخته شده و معتبر است. شما می توانید از بهترین شرایط زندگی و تحصیل درکانادا استفاده کنید. در دوران تحصیل خود مطالعه روزانه هم داشته باشید چون این موضوع باعث می شود که هم ورود شما به کانادا راحت تر باشد و بعد هم بتوانید اقامت دائم بگیرید و چه چیزی بالاتر از تحصیل درکانادا!

3 گام متداول برای اینکه در کانادا تحصیل کنید

یک برنامه تحصیلی مناسب برای دانشگاه موردنظرتان پیدا کنید
پذیرش بگیرید
نامه پذیرش دانشگاه را برای موسسه ای که مهاجرت کنید انتخاب کرده اید ارسال کنید.

مزایای تحصیلی در کشورکانادا

کانادا دارای سیستم آموزشی قوی و مجهز است که معمولا به شکل ایالتی یا همان استانی اداره می شود. برخی از موارد سیستم آموزشی در کشور کانادا بین استان های مختلف ممکن است متفاوت باشد اما سیستم آموزشی کل تحت نظارت دولت فدرال قرار دارد. برای همین استانداردهای آموزشی در سراسر کشور تا حد زیادی یکپارچه باقی می مانند. کشور کانادا هم دارای سیستم آموزش همگانی و هم سیستم آموزش خصوصی است. همچنین این دولت یارانه قابل توجهی به امر آموزش تخصیص می دهد که این یارانه مقاطع کودکستان تا دانشگاه را پوشش می دهد. یعنی به طور میانگین ۶ درصد از کل تولید ناخالص داخلی را صرف سیستم آموزشی می کند. کانادا بیشتر از دیگر کشورهای عضو سازمان ملل به اهمیت همکاری و توسعه اقتصادی در بحث آموزش هزینه می پردازد.

روند کار مدرسه ها در کانادا

تمام مدارس کانادا آموزش به محصلان را از سن ۵ سالگی تا 17 و ۱۸سالگی پوشش می دهند. بر اساس سیستم آموزشی کانادا، دانش اموزان غیر کانادایی برای تحصیل در مدارس دولتی باید بین ۱۰ تا 14 هزار دلار در سال بپردازند. هزینه مدارس خصوصی از این مبلغ بیشتر است. سیستم آموزشی و سطح بندی دانش آموزان در کانادا و استان های مختلف متفاوت است. مدارس ابتدایی شامل سطوح اول تا چهارم و پایه پنجم و ششم و حتی سطح ۷را شامل می شود. مدارس راهنمایی سطوح  6 و 7 و 8 را در برمی گیرند. سطوح گفته شده به منطقه و نوع مدرسه نیز بستگی دارد. دبیرستان سطوح 7 و 8 و 9 را در بر می گیرد. هدایت تحصیلی دانش آموزان را مسئولان مقطع دبیرستان برعهده دارند. دبیرستان درکانادا سطوح  8 تا 12 را شامل می شود. البته به جز استان کبک که دبیرستان هایش سطوح  7 تا 11 را در بر می گیرد.
ساعات مدرسه بین  5 تا 6 ساعت در روز است. البته در مقطع پیش دبستانی که تقریبا نیمی از ساعات روز را تشکیل می دهد‌. 
سال تحصیلی از ماه سپتامبر شروع می شود و تا ماه ژوئن ادامه دارد؛ ولی برخی مدارس تمام طول سال را برنامه آموزشی ارائه می دهند.

تحصیل در دبیرستان های کانادا

دانش آموزان دبیرستانی -مقطع سوم و چهارم- وکسانی که معدل دیپلم آن ها پایین تر از حد نصاب اخذ پذیرش لیسانس در کانادا است می توانند ابتدا دیپلم دبیرستان خود را از یک دبیرستان کانادایی بگیرند و بعد برای دانشگاه اقدام کنند. مدت زمان تحصیل در دبیرستان بستگی به سابقه تحصیلی دانش آموز و نمرات قبولی اش دارد. اما معمولا بین 1 تا 2 سال ااین پروسه طول می کشد.

آموزش در دوره های زبان کانادا

دانش آموزانی که بخواهند در دوره های زبان انگلیسی و فرانسه تحصیل کنند، می توانند از یکی از کالج ها و دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی در کانادا پذیرش بگیرند. مدت این آموزش بستگی به سطح زبان متقاضی دارد و بین 6 ماه تا 1 سال است. محل برگزاری کلاس های زبان درکالج ها دانشگاه ها و موسسات کانادا است.
متقاضی که قصد ادامه تحصیل در دوره های آموزش زبان را دارد گزینه های انتخابی زیادی پیش رویش قراردارد که جهت بهترین انتخاب می تواند با مشاوران شرکت های مهاجرتی مشورت کند تا درکوتاه مدت اخذ پذیرش از کلاس های زبان انجام شود. قابل ذکراست که در حال حاضر سفارت کانادا به متقاضیان ایرانی که فقط در کلاس های زبان در کشور کانادا شرکت کرده باشند، ویزای تحصیلی اعطا نمی کند.

آموزش پس از دوره متوسطه

کشورکانادا دارای بیشترین دانشگاه ها وکالج هاست و بهترین آموزش ها را در زمینه تحصیلی در مقاطع دانشگاهی ارائه می کند. در همه جای این کشور دانشگاه های رسمی و بین المللی زیادی وجود دارد که مدارک تحصیلی که به دانشجویان ارائه می شود در دانشگاه های دیگر معادل آن به رسمیت شناخته می شود و مورد پذیرش قرار می گیرند.
 هرسال تحصیلی در مقطع دانشگاهی از سپتامبر شروع شده و تا آوریل و ماه می ادامه می یابد.  از دو نیم سال یا ترم تشکیل می شود. بسیاری از این آموزشگاه ها امکان گرفتن درس در ماه های تابستان را به عنوان نیم سال سوم برای دانشجویان امکان پذیر کرده اند.
به طورکلی دانشجویان می توانند یک دوره تحصیلی را در ماه سپتامبر یا ژانویه آغاز کنند. کلاس های کالج در طول سال برگزارمی شوند و دانشجویان باید آمادگی تحصیل را درهر زمان از سال داشته باشند. تحصیلات عالیه در کانادا به ۳ قسمت تقسیم می شود:
دانشگاه های پلی تکنیک و موسسات فنی درکانادا و کالج درکانادا 
متقاضیان دوره های فنی مهندسی کاربردی و هنری می توانند پذیرش تحصیل یکی از کالج های کانادا را بگیرند. مدت تحصیل در دوره های کالج بین 2 تا 4 سال است. متقاضیانی که زبان انگلیسی بلد نیستند باید اول در دوره های زبان کالج شرکت کنند. شرکت .... نماینده رسمی تمام کالج های بزرگ شرکت کاناداست. در صورت گرفتن پذیرش  از کالج های معتبرکانادا شانس گرفتن  ویزای تحصیلی با دوره های کالج برای متقاضیان ایرانی زیاد نیست.

سیستم تظبیق واحدهای درسی درکانادا

بسیاری از کالج ها و پلی تکنیک ها طبق توافقی که با دانشگاه های کانادا کرده اند، این شانس را به متقاضیان می دهند که واحدهای درسی پاس کرده درکالج ها را به دانشگاه ها منتقل کنند. این روش در کانادا بسیار اتفاق افتاده و متقاضیانی که صلاحیت علمی ندارند و از نظر زبان در حد دانشگاه معتبری نیستند، ابتدا با ورود به کالج و با داشتن شرط معدل می توانند واحدهای پاس شده را به دانشگاه ترانسفر کنند. این روش در بین دانشجویان بین المللی بیشتر رواج دارد و دانشجو با وارد شدن به کالج می تواند در محیطی ساده تر و با شهریه کمتر به کالج وارد شده و سپس با گذراندن یک یا دو سال و داشتن شرط معدل زبان در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل دهد.

تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس، بایستی دارای معدل بالا و همچنین نمره زبان انگلیسی خوب باشند. پذیرش در این مقطع بستگی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی دارد. پذیرش لیسانس در همه رشته ها و دانشگاه های کانادا صورت می پذیرد. اگر که متقاضی، نمره زبان کافی کسب نکرده باشد در درجه اول باید در دوره های زبان دانشگاه شرکت کند. دوره لیسانس درکانادا بین 3 تا 4 سال است. برای پذیرش در مقطع لیسانس، متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند. در برخی از استان ها این شرایط وجود دارد؛ یعنی به این شکل که، متقاضی می تواند دوره پیش دانشگاهی را نیز در کانادا به اتمام برساند که معمولا طی دو سال خواهد بود.
در همه استان ها به غیر از استان کبک، پس از سال دوازدهم تحصیلی، مقطع دبیرستان آغاز می شود. دوره لیسانس معمولا  4 سال طول می کشد. در استان کبک دانشجو می تواند پس از سال یازدهم دبیرستان وارد دوره کالج شود؛ یا در دوره پیش دانشگاهی ۲ ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس شود و۳ساله به اتمام برساند. 

تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسه

دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل به یکی از دو زبان رسمی کانادا، یعنی انگلیسی یا فرانسه را انتخاب کنند. برخی موسسات آموزشی به هردو زبان دروس را ارائه می دهند. هر چند برای حضور در هر کدام از سطوح تحصیلی تسلط کامل به هر دو زبان ضرورتی ندارد. در بیشتر بخش های کانادا دروس ارائه شده و آموزش داده شده به زبان انگلیسی می باشد؛ با این وجود آموزش به زبان فرانسه نیز در سطحی وسیع در سراسر کشور ارائه می شود.

مقاطع تحصیلی درکشور کانادا

تحصیل در کانادا، برای دانشجویان بین المللی از دبستان تا دانشگاه ودوره های زبان وجود دارد. کشور کانادا در بین کشورهای دیگر بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه تحصیلات دارد و به دانشجویان بورسیه تحصیلی ارایه می کند که این امر منجر شده، سطح کیفیت آموزش و تحصیل در موسسات و آموزشگاه های کانادا در بالاترین سطح خود باشد.

دوره های کالج درکانادا

دوره های کالج، دوره هایی هستند که بیشتر روی مهارت های کاربردی و دوره های مربوط به بازار کار تمرکز دارند. این دوره ها در بین دانشجویان کانادایی و بین المللی حائز اهمیت است و طرفداران بسیاری نیز دارد. شرایط ورود به دوره های کالج از دانشگاه ساده تر بوده ولی برای دریافت ویزای دانشجویی از طریق ثبت نام درکالج کانادا ریسک زیادی دارد و باید همه جوانب را درنظر بگیرید و سپس اقدام کنید. ویزا .... نماینده تمامی کالج های کانادا بوده و در زمینه گرفتن ویزای تحصیلی از طریق کالج تخصصی عمل می کند. انتخاب نوع کالج و نوع دوره درگرفتن ویزای دایم و بعد از تحصیل درکانادا بسیار اهمیت دارد.

دوره فوق لیسانس درکانادا

معمولا بین ۱تا ۲سال است به صورت ریسرچ یا کورس ارائه میشود در دوره های کورس بیسد دانشجو باشرکت در کلاس وگذراندن واحدهای درسی میتواند مدرک فوق لیسانس خود رابگیرد در دوره لیسانس دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود روی موضوعی تحقیق کرده پایان نامه ارائه دهد پیش نیاز اخذ پذیرش مدرک فوق لیسانس درکانادا داشتن مدرک لیسانس بامعدل بالای۱۴،داشتن مدرک ایلتس۶یا۶/۵ دربرخی رشته ها داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش الزامی نیست.

تحصیل دوره دکترا در کانادا

دوره دکترا معمولا بین ۳تا ۵ سال طول می کشد. در دوره دکترا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ اسپانسر می شوند و به همین علت بیشتر پروفسورها به دانشجویان در دوره دکترا کمک تحصیلی ارایه می کنند.
این کمک ها گاهی شهریه دانشجو را هم پوشش می دهد و بعضی اوقات مبلغی اضافه بر آن هم به دانشجو داده می شود تا هزینه های زندگی اش را بتواند بدهد. 
پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا در کانادا
  • داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با معدل بالای۱۴
  • داشتن مدرک ایلتس 6 یا 6.5
در برخی رشته های مهندسی بدون مدرک زبان هم می توان به تحصیل ادامه داد. پذیرش دوره دکترا در کانادا نیازمند پیشینه علمی قوی ای هست.
اگر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب کنید، ما برای شما یک خبر خوش داریم! شهریه تحصیل در کانادا در مقایسه با انگلیس، استرالیا ونیوزلند پایین تراست. برای کمک به هزینه های تحصیل، بورسیه های تحصیلی زیادی وجود دارد و بیشتر آن برای مقاطع فوق لیسانس و بالاتر است. 

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا

میانگین شهریه بین ۱۲۰۰ تا۲۰۰۰۰ دلار در سال است. شهریه دانشجویان بومی کانادا چیزی در حدود ۳۰۰۰ تا۵۰۰۰  دلار است.

چه افرادی از شهریه کانادایی برخوردار هستند؟

شهروندان دارای اقامت دایم درکانادا
افراد محافظت شده طبق قانون اداره مهاجرت کانادا
دانشجویان بین المللی واجد شرایط که شرایط آن به شرح زیر است:
همراه فردی باشد که دارای اقامت دائم درکانادا است 
فرد بازدید کننده از کانادا به شرطی که این فرد دارای مجوز کار در کانادا باشد؛
فرد بازدید کننده ای که مجوز ماندن در کانادا را داشته باشد؛
فرد بازدید کننده که از طرف وزارت امور خارجه در کانادا حضور دارد تا وظایفی که به عهده او گذاشته شده  را انجام دهد مثل سفرا و... .

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی بین  700 تا 1000 دلار در ماه است. هزینه زندگی در شهرهای کوچک کمتر از شهر های بزرگ است. امکان دست یابی به شغل برای دانشجویان دراین کشور فراهم است. شما می توانید در حین تحصیل هزینه خود را با کار پاره وقت تامین کنید. هزینه زندگی در کانادا در سال اول در حدود 50 تا 80 میلیون خواهد بود ولی برای سال اول، باید هم برای تحصیل و هم برای زندگی بودجه در نظر بگیرید.

حساب بانکی لازم برای گرفتن ویزا در کانادا

زمانی که مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را انتخاب می کنید، باید ثابت کنید که امکان مالی برای سال اول تحصیلی را از نظر شهریه و هزینه زندگی دارید؛ در صورتی که مجرد هستید هزینه زندگی شما ۱۲ هزار دلار و اگر متاهل هستید و همسرتان هم شما را همراهی می کند ۱۸ هزار دلار و اگر غیر از همسر فرزندتان هم همراه تان هستند، 22 هزار دلار می باشد. 

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

افرادی که قصد مهاجرت از طریق نیروی تخصص فدرال را داشته باشند نسبت به مهارت و توانایی که دارند، مورد گزینش قرار می گیرند.
در واقع هدف از این گزینش فراهم کردن نیروهای متخصص در زمینه های مختلف در بازار کانادا می باشد.
افرادی که خواستار اقدام از این روش می باشند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:
حداقل یک سال در یکی از زمینه های تخصصی، نیمه تخصصی و یا اجرایی فعالیت داشته باشد.
مدرک تحصیلی
مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

نیروهای متخصصی که قصد مهاجرت به کبک دارند روش ارزیابی آن ها با بقیه مناطق متفاوت است. پرونده افرادی که به کبک مقیم می شوند، در دو نوبت مورد بررسی قرار می گیرد.
در ابتدا مدارک به اداره مهاجرت کبک فرستاده می شود و اگر مورد پذیرش قرار گرفت به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال فرستاده می شود تا بقیه مراحل از قبیل آزمایشات پزشکی،بررسی سوء پیشینه و صدور ویزای نهایی انجام شود.
به افراد واجد شرایطی که مورد پذیرش نیروی تخصصی کبک قرار بگیرند مدرک CSQ داده می شود.این گواهی از طرف اداره مهاجرت منطقه کبک اعطا می شود و فرد مذکور با در دست داشتن این گواهی برای بررسی ادامه کار خود و دریافت ویزای مهاجرت باید مدارک خود را به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارائه نماید.
حداقل امتیاز برای یک فرد مجرد 49 و برای افراد متاهل 57 می باشد.
لازم به ذکر است که دارا بودن مدرک زبان آیلتس برای فرد متقاضی و همسرش در ابتدای کار ضروری است.در روش مهاجرت از طریق نیروی متخصص کبک بیشترین امتیاز زبان به مهارت های شنیداری و گفتاری داده می شود و مهارت نوشتن و خواندن هر کدام فقط شامل یک امتیاز می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا

افرادی که خواستار مهاجرت به کانادا از این روش مهاجرتی می باشند باید از ورود پیشتاز یا همان express entry بهره بگیرند.
افراد متخصصی که از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند از سال 2015 بر اساس 6 معیار مورد گزینش قرار می گیرند.
هر کدام از این معیارها مشخص می کند که آیا فرد متقاضی توانایی مهاجرت را دارد یا خیر.
امتیاز لازم جهت کسب ویزای دائم از این روش 67 می باشد.این امتیاز از مجموع امتیازات زیر بدست می آید:
تحصیلات: حداکثر امتیاز 25 
سطح زبان انگلیسی و فرانسه : حداکثر امتیاز 28
سابقه کاری: حداکثر امتیاز 15
سن: حداکثر امتیاز 10
قابلیت سازگاری: حداکثر امتیاز 10
متقاضیانی که این 67 امتیاز را کسب کنند، مدرک دیگری نیز لازم دارند که نشان دهد این فرد یک سال سابقه کاری (1560 ساعت کار یا بیشتر) در یکی از 29 حرفه ای که در استان نووااسکوشیا مورد نیاز است را دارا می باشند.
از دیگر مدارک لازم جهت اقدام به مهاجرت از این روش داشتن حداقل سطح زبان  CLB7 یا همان آیلتس در تمام زمینه های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب می باشد.
متقاضیانی که از طرف یک کارفرما در این استان پیشنهاد کار داشته باشند، یک قدم از بقیه جلوتر خواهند بود.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

شرایط لازم برای گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا

جهت گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا لازم است شرایط زیر را داشته باشید.
یکی از شرط های لازم داشتن دانش زبان انگلیسی و فرانسه است در همه زمینه ها از جمله نوشتاری ،گفتاری و شنیداری و کسب نمره حداقل معادل CLB5 لازم است. در واقع برای گرفتن ویزای استارت اپ کانادا لازم است تا در سه ازمون زبان موسسات معتبر همانند ازمون هایGeneral,IELTS,CELPIP-GوTef شرکت کرده و نتیجه این ازمون را در فرمی که درخواست داده اید قرار دهید توجه کنید که در صورتی که نتوانید حداقل نمره را کسب کنید درخواست شما کنسل می شود و لغو می گردد.
از دیگر شرایط گرفتن ویزای استارت اپ کانادا داشتن یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا هیچ گونه بودجه مالی را برای افرادی که می خواهند از طریق گرفتن ویزای استارت آپ، اقامت دائم کانادا را بگیرند، بهتر است که سرمایه اولیه را برای۶ ماه اولیه زندگی در کشور کاندا داشته باشند؛ تا بتوانند توان پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشند. همچنین باید توجه کنند که میزان این سرمایه چقدر باید باشد و با چه مبلغی کارشان راه می افتد. چون بسته به تعداد افراد خانواده، این مبلغ نیز بالاتر خواهد رفت. 

برآورد هزینه برای 6 ماه اول زندگی در کشور کانادا

همان طور که گفتیم، هزینه اولیه برای مستقر شدن در یکی از استان های کانادا، بستگی به تعداد اعضای همه خانواده تان دارد و هرسال این میزان مبلغ تغییر می کند. باید دقت کنید که داشتن سرمایه اولیه، به این منظور نیست که بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید؛ چرا که ایده خلاقانه و طرحی نو و فعالیت متناسب با آن، تضمین کننده مهاجرت با ویزای استارت آپ کانادا می باشد؛ و در آخر یکی از مهم ترین شرایط گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا، اثبات داشتن:
1.کسب و کار 
2. جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

گرفتن اقامت از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا

در صورت گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا، گروه نمایندگان مهاجرت کانادا می توانند در ابتدا به مدت  6 ماه ویزای کار کانادا را برای شما بگیرند؛ که پس از گذراندن 6 ماه اقامت دائم برای شما و خانواده تان آماده می شود. در واقع این اقامت بعد از گذشتن 2 ماه، برای شما و خانواده تان صادر می شود. البته باید توجه داشته باشید که صاحب طرح در آن مدت زمان 6 ماهه، مادامی که موفق به گرفتن اقامت در کانادا شود، لازم است روی ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد؛ در غیر این صورت اقامت دائم به آن شخص داده نخواهد شد. همچنین سازمان مهاجرت بیان می کند که:  "در صورت مواجه شدن ایده و طرح با شکست، ریسک شکل نگرفتن استارت آپ را می پذیرد و در هیچ صورتی اقامت گرفته شده برای خود و خانواده تان را باطل نمی کند.

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت اپ کانادا

این برنامه به افرادی پیشنهاد می شود که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند و می خواهند استارت آپ و کسب و کار جدیدی که قابل گسترش در سطح جهانی باشد را در این کشور استارت بزنند. شروع بیزینس و تجارت در کشوری که هیچ سابقه و تجربه ای ندارید، نا ممکن به نظر می رسد؛ اما بهتر است توجه داشته باشید که کشور کانادا تمام ریسک ها و سختی های کار آفرینان را در نظر می گیرد و اگر در ان استارت آپ موفق نشدند، اقامت شما را باطل نمی کند و شما می توانید با خاطری آسوده در زمینه ای دیگر مشغول به کار شوید برای بررسی بیشتر موضوع با ما همراه باشید.
۱. راه اندازی یک بیزینس و تجارت در کشور کانادا که عهده دار حداقل ۱۰ درصد از سهام آن باشید. همه کسانی که بنیان گذار آن کسب و کار بوده اند حداقل باید 10 درصد از سهام آن مجموعه را در اختیار خود داشته باشند و هم چنین حداکثر ۵ نفر می توانند برای راه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا بدهند.
2. دریافت نامه ی حمایت، از یکی از سازمان های مورد تایید برنامه ویزای استارت آپ کانادا.
3. داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه معادل آیلتس 5.
۴-داشتن حداقل موجودی حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی به ارزش ۱۲/۶۶۹دلار کانادا برای یک نفر و ۱۹/۳۹۰ دلار کانادا برای ۳نفر. به بیان دیگر، دریافت ویزای استارت آپ شامل 2 قسمت است:
دریافت نامه حمایت از سوی موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ
درخواست گرفتن اقامت به منظور راه اندازی یک استارت اپ در کانادا.

سازمان های کانادایی که از خود اشتغالی استارتاپی حمایت می کنند

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی استارتاپی، به منظور دعوت و حمایت از کار آفرینان خوش فکر، به منظور راه اندازی یک کسب و کار حرفه ای و کاربردی در این کشور است. اگر فرد متقاضی بتواند مدیرانی که در دولت کانادا مشغول به کار هستند را متقاعد کند که تجارت مورد نظر دارای حداقل شرایط می باشد و هم چنین می تواند این کسب و کار و حرفه را در سطح جهانی گسترش دهد، می تواند مجوز خود اشتغالی استارتاپی را بگیرد و با قدرت شروع به کار کند. برای بررسی بیشتر این موضوع، دولت کانادا سازمان هایی را که متخصص استارت آپ هستند را معرفی کرده است تا شرایط موجود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.
سازمان هایی که به آن ها اشاره کردیم به 3 بخش تقسیم می شوند:
اینکیوبیتر: این سازمان، متخصص در زمینه حمایت از انواع استارتاپ هاست و همچنین کمک قابل توجهی را در اجرایی شدن و رشد تجارت های خود اشتغالی می کند. شما برای دریافت انواع اقامت های کانادا، باید تجارت خود را به یکی از سازمان ها معرفی کنید و آن ها را قانع کنید که تجارت و کسب و کار شما شرایط لازم را داشته و شما توانایی راه انداختن و گسترش این تجارت را دارید. در صورتی که سازمانی انتخابی شما قانع شد، نامه ای مبنی بر اینکه تجارت شما را حمایت می کنند صادر می شود؛ که یکی از مهم ترین مدارک شما برای ارائه به اداراه مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا است.
یکی از روش های معمول مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، روش تجاری است. در این روش دولت کانادا و استان های هم جوار با دعوت از سرمایه داران و افرادی که در حرفه و شغل خود سرآمد هستند، اقدام به جذب سرمایه و ایجاد شغل می نمایند. این برنامه دارای خصوصیات خاص خود از لحاظ میزان سن و زبان آموزی و حداقل سرمایه است و بر اساس برنامه هر استان هم متغیر است. هر استان بر اساس ساختار تجارت و کسب وکار و نیاز های خود، شرایط خود را اعمال می کند.

خود اشتغالی از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا به منظور جذب کردن سرمایه خارجی و هم چنین طرح های کسب و کار مردم به متقاضیانی که واجد شرایط باشند، حق اقامت و شهروندی می دهد. ویزای خود اشتغالی از طریق سرمایه گذاری، به عنوان برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود. حال حاضر به غیر از کشور کانادا، سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا، به سرمایه گذاران حق اقامت و یا در ازای راه اندازی یک کسب و کار، ویزای خود اشتغالی و حق اقامت می دهند. این مفهومی نسبتا جدید است و تنها درسال ۲۰۰۶ از آن استقبال شد. اگر که در سمت مدیر هستید و یا فردی تاجر هستید و قصد مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را دارید -آن هم از طریق سرمایه گذاری- دولت های فدرال و استانی، برنامه های مختلفی برای شما در نظر گرفته اند؛ که می توانید به وسیله این برنامه ها به کانادا مهاجرت کنید. کانادا در نظر دارد تا به وسیله برنامه های مهاجرت تجاری و سرمایه گذاری و کار آفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کشور کانادا را دارند به این کشور جذب کنند. هدف از این برنامه ها، توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان و افرادی که خود اشتغال هستند، می باشد. 
در خارج از کانادا افرادی که سرمایه کافی و هم چنین دانش قابل توجهی در کسب و کار دارند، برای فعالیت اقتصادی و مهارت های کار افرینی استخدام می شوند. برایمهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، مدارک بازم را به اداره مهاجرت کانادا ارائه می دهید و پس از دریافت دعوت نامه، روند مهاجرت شما به جریان می افتد.

ویژگی های منحصر به فرد ویزای سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به نوع سرمایه گذاری می توانید ویزای سرمایه گذاری را به اقامت دائم تبدیل کنید. در ویزای سرمایه گذاری نیازی نیست که مدرک زبان را ارائه کنید، به فرزندان شما ویزای تحصیلی داده می شود و به همسرتان –در صورت امکان اشتغال به کار- ویزا شغلی داده می شود. همچنین برای همسر و فرزندان زیر۲۱ سال، ویزای سرمایه گذاری ظرف مدت  6 ماه صادر می شود.

سرمایه گذاری در استان کبک و امتیازات آن

در روش سرمایه گذاری استان کبک، فرد متقاضی باید حداقل ۲میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد یا معادل آن را به نرخ رسمی به صورت یک ملک در کشور کانادا یا پول نقد و یا سهام دراختیار داشته باشد. 

سرمایه گذاری در استان مانیتوبا

استان مانیتوبا برنامه سرمایه گذاری خاص خود را دارد. این برنامه با هدف جذب سرمایه گذاران تجاری و کار آفرینانی که قصد خرید و یا شروع یک تجارت و کسب و کار را در استان مانیتوبا دارند به وجود آورده است.

سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد

برنامه های تجاری و سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد برای مدیرانی که در امر تجارت و سرمایه گذاری با تجربه هستند، و هم چنین کار افرینانی که دارای مهارت های مدیریتی قوی هستند مناسب است.

خود اشتغالی از طریق جوشکاری

یکی از بهترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ برای مهاجرت به کانادا جوشکاری است. استان هایی مانند کبک و بریتیش کلمبیا به رشد صنایع ساختمانی و افزایش پروژه های خانه سازی در راستای رشد جمعیت، بیشترین نیاز را به جوشکاران حرفه ای دارند.
یک جوشکار حرفه ای می تواند سالانه درحدود  5200 الی۶۵۰۰ دلار کسب درآمد کند. استان آلبرتا نیز مزایای زیادی را برای جوشکاران در نظر گرفته است و به کارگر جوشکار در سال  30000 تا  50000 دلار حقوق پرداخت می کند. بسیاری از برنامه های کار مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، نیازمند حداقل دو سال سابقه کاری مفید و پروانه کسب سه ساله در زمینه جوشکاری است. همچنین نیاز به دوره های آموزشی علمی در کانادا دارید تا بتوانید به عنوان نیروی کار زبردست و ماهر در زمینه جوشکاری در کانادا استخدام شوید.

شغل رانندگی در کانادا

بسیاری از رانندگان جاده ای کانادا طی ده سال آینده بازنشست خواهند شد. کانادا در این زمینه به دنبال نیروی کار جوان و با تجربه کاری بال است. به همین خاطر رانندگی یکی از بهترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ به شمار می رود. یک راننده ماشین سنگین از جمله کامیون، در کانادا در سال حدود ۵۴۵۰۰ الی ۸۶۵۰0 دلار درآمد به دست می آورد. اگر در این حرفه تخصص دارید و می خواهید در کانادا مشغول به کار شوید، می توانید در استان های کبک، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و آنتاریو را از بین شان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر علاقه مند به استخدام در این شغل هستید، باید مدرک زبان داشته باشید و مدرک گواهینامه رانندگی را در کانادا بگیرید. سپس می توانید به عنوان نیروی کار متخصص در زمینه رانندگی در کانادا استخدام شوید.

دستیار فروش

آیا توان قانع کردن مشتری را دارید تا چیزی را از شما بخرد و آیا به درستی می توانید مشتری را راهنمایی کنید؟ که اگر در این زمینه موفق عمل کنید، شغل فروشندگی برازنده شماست. اگر در زمینه B2B و یا B2C  سابقه کار دارید، پس مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، به عنوان دستیار فروش برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. در کانادا استان های آنتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و برنویچ دارای بیشترین متقاضی در زمینه نیروی کار مهاجر در شغل دستیار فروش هستند. درآمد سالیانه یک دستیار فروش در کانادا حدود  21000 هزار دلار، به عنوان فردی که تازه پا به این عرصه گذاشته و اگر فروشنده فصلی باشد ۴۰۳۰۰  دلار درآمد خواهید داشت. اگر مایل هستید در زمینه دستیار فروشنده در کانادا استخدام شوید، باید در دوره های آموزشی کانادا ثبت نام کنید و پس از دریافت سرتیفیکت معتبر و دانش زبان لازم، در کانادا استخدام شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

ارائه مجوز کار

هر ساله نزدیک به۱۵۰هزار کارگر غیر کانادایی در جهت کمک به توسعه اقتصاد کشور کانادا فعالیت می کنند. برای این که کارگران خارجی بتوانند فعالیت داشته باشند، باید مجوز های مخصوصی از طرف وزارت کار کشور داشته باشند‌. اگر مایل هستید در خصوص سرمایه گذاری در کانادا اطلاعاتی به دست آورید باید خدمت تان بگوییم: در حال حاضر، و در سال ۲۰۱۹ برنامه فدرال سرمایه گذاری در کانادا بسته شده است و دولت فدرال هیچ گونه روش گرفتن اقامت و یا مهاجرت به کانادا رادر حال حاضر ندارد. اما راه های دیگری برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ایالت ها ودولت های محلی می گردد. در حال حاضر ایالت های منیتوبا، ساسکاچوان، جزایر پرنس ادوارد و استان کبک برنامه های گرفتن اقامت دایم درکانادا را ارائه می کنند.
در روش های گرفتن اقامت در کانادا دشواری هایی وجود دارد و مشورت با یک وکیل در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم و امری ضروری است. در ابتدا باید اقدام به گرفتن مدرک زبان انگلیسی خود بکنید. اکثر برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند نمره آیلتس جنرال در حد نمره ۵ و بالاتر می باشد. برخی از برنامه ها نیازمند داشتن مدرک لیسانس برای ادامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند. همچنین باید بتوانید نشان دهید که سابقه چند ساله در اداره یک شغل در کشور محل سکونت خود و مدیریت یک تجارت و بیزینس را دارید. جهت ارائه دادن مدارک شغلی و گرفتن جواز کسب، سوابق شغلی، اگهی روزنامه رسمی، تغییرات شرکت و غیره را باید داشته باشید تا درجهت تکمیل پرونده شما جهت سرمایه گذاری در کانادا عمل نماید. 
همچنین در بسیاری از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است شما امکان مالی خود را جهت گرفتن اقامت دائم کانادا اعلام نمایید. این تمکن مالی با مدارک مالی و بانکی و همچنین اسناد ملکی قابل ارائه است. نرخ تبدیل ارز در حال حاضر به نرخ دولتی است. برای اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا باید توان مالی در حد۳۵۰ هزار دلار کانادا را داشته باشید.

سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در کانادا

اگر بتوانید اثبات کنید که دارایی لازم جهت مهاجرت به کانادا را دارید در مرحله بعدی ایالت های کانادا که برنامه سرمایه گذاری در کانادا را دارند، از شما می خواهند که بتوانید مبالغی را در کانادا سرمایه گذاری کنید. این مبالغ بسته به هر ایالت کانادا متفاوت است. برای مثال ایالت منیتوبا برای شهر وینی پگ که مرکز استان منیتوبا است، ۲۵۰ هزار دلار کانادا جهت سرمایه گذاری لازم است. اگر در یکی از شهرهای اطراف وینی پگ -که حداقل فاصله آن ۵۰ با مرکز استان کیلومتر است- بخواهید سرمایه گذاری کنید، مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز است تا بتوانید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار دهید.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ - 2020

لازم به ذکر است که هم اکنون در هیچ کدام از برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان آن وجود ندارد و سرمایه گذار باید به مدت دو سال ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرد. در مدت دو سال در ایالت مورد نظر حضور داشته باشد تا بعد از دو سال بتواند اقامت دائم کانادا را بگیرد. در دوسالی که در ایالت مورد نظر ساکن هستید لازم نیست کاری سودده را انجام دهید؛ اما باید به طور مرتب به اداره مهاجرت کانادا و اداره ایالتی گزارش کسب وکار خود را بدهید. همچنین در این دو سال اگر جایی که در آن ساکن هستید را ترک کنید و به کشور خود سفر کنید برای مدت طولانی موجب باطل شدن اقامت دائم خود درکانادا شده اید.

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در کانادا

در این روش، برای شما یک شرکت در کانادا ثبت می شود و مبالغی که سرمایه گذاری کرده اید در حساب ایالت سپرده می شود و پس از آن که کسب وکار مورد نظر تقاضا کننده برای مهاجرت به کانادا به وجود آمد، باید به طور متوالی گزارش هایی را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید و روند کسب وکار خود را در کانادا توضیح دهید. ویزای شما در این دو سال از نوع ویزای کار می باشد و بنابراین فرزندان شما از نوع خارجی اجازه تحصیل در کانادا را خواهند گرفت. همچنین از بیمه و مزایای بین المللی آن می توانید استفاده کنید.

چه مدت بعد از سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟

اگر که در این دو سال کسب وکار و سرمایه گذاری شما دوام داشته باشد، در پایان دو سال و با ارائه گزارش می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهید و اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری به شما داده خواهد شد. از آن پس شما جزو شهروندان کانادایی به حساب می آیید و از کلیه امکاناتی که یک کانادایی می تواند داشته باشد برخوردار هستید.
این امکانات شامل:
بیمه کانادا ، تحصیل در کانادا به صورت رایگان برای فرزندان متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه دانشجویی کانادا وسایر امکاناتی که شهروند کانادا دارد را می تواند داشته باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

امروزه کشور کانادا شرایطی را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب وکار فراهم آورده که این امر موجب این شده تا کانادا تبدیل شود به یک قطب اقتصادی در جهان. البته مهاجرت به کانادا مزایای دیگری هم درپی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.
ایجاد امکانات وشرایطی که مناسب شغل،زندگی وتحصیل باشند
دریافت اقامت دائم فرد متقاضط هم برای خود وهم برای همسر وفرزندانش از طریق سرمایه گذاری در کانادا
برخورداری از تحصیلات رایگان برای فرزندانی که کمتر از۱۸سال سن داشته باشند
برخورداری از خدمات بیمه به صورت رایگان
عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه گذاری 
در کشور کانادا، سرمایه گذاری نیازمند داشتن سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه به مقدار کافی است. فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان انگلیسی و فرانسوی بدون داشتن مدارک در سطح بالا می تواند درکانادا سرمایه گذاری کند.

در سال 2020، حداقل مبلغی که می توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید چه مقدار خواهد بود؟

میزان مهاجرت افراد از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا، نشان از این امر دارد که سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر کشورهای دیگر هزینه کمتری دارد. برای مثال، افراد می توانند تنها با داشتن ۱۰۰ تا۳۵۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته مهاجرت به هر کدام از ایالت ها و استان هایی که در کانادا واقع شده اند نیازمند برنامه مهاجرتی مخصوص به خود هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

سرمایه گذاری در استان کبک

 اگر فردی بخواهد در استان کبک کانادا سرمایه گذاری کند، لازم است تا مبلغی بالغ بر۲۲۰ هزار دلار کانادا را در یک بانکی که معتبر باشد -یعنی به عنوان واسطه بین دولت کانادا و شخص سرمایه گذار باشد- سپرده گذاری نماید و در عوض خود شخص و خانواده اش می توانند از خدماتی چون تحصیلات و بیمه بهداشتی و درمانی استفاده کنند. همچنین در این روش متقاضیان می توانند در همان ابتدای ورود، اقامت دائم خود را نیز به دست آورند.
نکته: برای سرمایه گذاری در کبک، داشتن مدرک زبان انگلیسی لازم نیست.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

در استان پرنس ادوارد، متقاضی باید کسب و کاری در ارتباط با مهاجرت و تجربه ای که قبلا داشته راه اندازی و خریداری کند؛ که برای این کار نیازمند داشتن مبلغ ۲۵۰ هزار دلار است‌. البته در صورتی که حداقل به مدت 6 ماه، ساکن این استان باشد ۲۵ هزار دلار و بعد از گذشت ۱سال زندگی ۵۰ هزار دلار دیگر به متقاضی برگرداند و مابقی آن یعنی ۱۵۰ هزار دلار برای راه اندازی کسب و کار به فرد متقاضی داده شود. همچنین لازم است تا متقاضی قبل از سرمایه گذاری، حداقل یک بار به این جزیره سفر کرده باشد و باید مدرک تحصیلی لیسانس و زبان آیلتس را داشته باشد.

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور)

برای سرمایه گذاری در این استان، باید مبلغ ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار کانادا را داشته باشید. در صورتی که در کسب وکار خود موفق باشید، اقامت دائم را نیز می توانید به دست آورید. همچنین در صورت داشتن سرمایه بیشتر، متقاضیان می توانند به جز خانواده خود، از یک تا پنج نفر از همکاران خود را با همراه خود به کانادا بیاورند. مثلا برای شروع کسب و کارشان، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کنند.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

برای سرمایه گذاری در این استان لازم است تا مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا را نزد دولت کانادا سپرده گذاری کنید؛ که به متقاضی این امکان را می دهد تا در صورت سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلار از دولت کانادا وام دریافت کند. در صورتی که متقاضی در کسب و کار خود موفق عمل کند، این مبلغ یعنی ۱۰۰ هزار دلار به وی برگردانده می شود؛ ولی مبلغ سپرده برگردانده نخواهد شد. اما در هر صورت متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را بگیرد. 
سایر مقالات مربوط به مهاجرت به کانادا، در این سایت موجود است. تنها کافیست، که یک سرچ کوچک انجام دهید.

مهاجرت به کانادا به روش استانی

برنامه چند ساله مهاجرت به کانادا

هر استان (PNP) متناسب با نیازهای خاص خود، مهاجر می پذیرد. این شرایط به این دلیل است که، هر منطقه افرادی را پذیرش می کند که برای آن نقطه مفید می باشند و می توانند جایگاه های خالی موجود در زمینه تجارت و مشاغل را پر کنند. 
در سال ۲۰۱۵، پذیرش مهاجر ساختار منظم تری به خود گرفت و همه ی استان ها یک برنامه مدون و مطابق با استاندارد های سیستم اکسپرس اینتری فدرال دارند. 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی آلبرتا

آلبرتا، یکی از استان های غربی کشور کانادا می باشد که از جنبه های اقتصادی و اجتماعی بسیار غنی می باشد. این استان منابع طبیعی وسیعی دارد که به رشد اقتصادی آلبرتا کمک شایانی می کند. دو شهر مهم کلگری و ادمونتون در این استان هستند. این استان یکی از سه استان معروف به چمنزاری کانادا در بخش آمریکای شمالی می باشد. 
برنامه مهاجرت استانی آلبرتا با نام اختصاری AINP شناخته می شود. برای دریافت اقامت دائم در این استان، باید توسط مسئولان این استان ( nominate) شوید. همین انتخاب شدن شما ۶۰۰ امتیاز مثبت را در سیستم اکسپرس فدرال برایتان ثبت می کند و امر اقامت تان را تسریع می بخشد. 
برنامه های کلی مهاجرت استانی به آلبرتا، به شرح زیر است: 
۱. برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream
۲. برنامه اکسپرس انتری آلبرتا Alberta Express Entry Stream
۳. برنامه کشاورزان خود اشتغال Self-Employed Farmer Stream
نکته مهم: برنامه فرصت آلبرتا در سال ۲۰۱۸ جایگزین برنامه استانی استخدام استراتژیک و کارفرما محور شد.
۱. برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream
این برنامه که به تازگی جایگزین دو برنامه استخدام استراتژیک و کارفرما محور شده است، برای افرادی مناسب می باشد که در آلبرتا کار می کنند و یا از موسسات معتبر این استان فارغ التحصیل شده اند.
۲. برنامه اکسرس اینتری آلبرتا Alberta Express Entry Stream
این برنامه در ارتباط با سیستم اکسپرس انتری فدرال می باشد. دولت آلبرتا، افراد مهاجر را با توجه به شرایط تحصیلی، کاری و خانوادگی انتخاب می کند و برای آن ها دعوت نامه NOI می فرستد. افراد انتخابی برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی، باید مدارک خود را به AINP ارسال کنند و در صورت تایید شدن، دعوت نامه را دریافت می کنند و ۶۰۰ امتیاز مثبت در سیستم اکسپرس فدرال می گیرند. 
چه کسانی از سوی استان آلبرتا دعوت نامه NOI دریافت می کنند؟ 
پروفایل فعالی در بین کاندیداهای سیستم اکسپرس انتری فدرال دارند.
علاقه مندی خود را به مهاجرت دائمی در استان آلبرتا اعلام کرده باشند.
در مشاغل توسعه محور استان مشغول به کار هستند.
دارای حداقل ۳۰۰ امتیاز در سیستم امتیاز بندی CRS دارند. 
موارد زیر شانس شما را برای دریافت NOI افزایش می دهد: 
۱. داشتن پیشنهاد و یا سابقه کار از آلبرتا
۲. فارغ التحصیل در مقاطع لیسانس و بالاتر از یکی از دانشگاه های آلبرتا
۳. یکی از اعضای درجه یک خانواده تان ساکن استان آلبرتا باشد. 
موارد زیر، شانس شما را برای دریافت دعوت نامه NOI کاهش می دهد: 
۱. پروفایل اکسپرس انتری شما اعتبارش کم تر از ۳ ماه باشد.
۲. در مشاغل زیر، مشغول به کار باشید:
جز افراد پر درآمد و یا کم درآمد باشید؛(لیست مشاغل را در اینترنت سرچ کنید).
شغل تان خلاف قوانین باشد؛
در آن پلن مهاجرتی آلبرتا، متقاضیان زیادی در صف باشند. 
پس از دریافت NOI، طی دو هفته مکاتبات شما با AINP انجام می شود تا OINP نامه حاوی لیست مدارک مورد نیاز را ارسال کند.
برنامه استانی آلبرتا برای کشاورزان خود اشتغال 
از آن جایی که این استان، یکی از سه استان چمنزاری کانادا می باشد، اقدام به جذب نیروهای کشاورز نموده است که البته این کشاورزان باید برای مهاجرت به کانادا از طریق استانی شرایط زیر را داشته باشند: 
ارائه مدارک مشغولیت به کار در مزرعه
دارا بودن مدارک تحصیلی اکادمیک و سوابق کاری در این زمینه 
ارائه بیزنس پلن 
ارائه مدارکی که نشان دهد، یک شرکت کانادایی از کسب و کار شما حمایت می کند. 
داشتن حداقل سرمایه گذاری؛ ۵۰۰ هزار دلار کانادا در آلبرتا 
داشتن دارایی خالص ۵۰۰ هزار دلار کانادا و یا داشتن سایر منابع مالی
ارائه مدارکی دالّ بر اینکه شما قصد جدی برای سرمایه گذاری بر روی یک کار کشاورزی را دارید. 
چه کسانی شانسی برای مهاجرت به کانادا از طریق استانی ندارند؟ 
پناهندگان 
افرادی که امکان حذف شان توسط دولت محلی فدرال وجود دارد. 
پرستاران خانگی 
کارگران خارجی موقت، ساکن در استان هایی غیر از آلبرتا
دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل و یا گذراندن دوره های Co-op و یا کارآموزی مربوط به تحصیل شان هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا

"وینیپگ" و "براندون" از جمله شهرهای مهم و مهاجر پذیر ایالت مانیتوبا هستند. برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی مانیتوبا، باید به یکی از 4 روش زیر اقدام کنید.
روش تخصصی مانیتوبا
روش سرمایه گذاری مانیتوبا (ویژه افراد صاحب بیزنس و مدیران ارشد)
روش کشاورزی
روش ارزیابی الویت مانیتوبا
هر کدام از این روش ها، مراحل و مراتب مخصوص به خودشان را دارند که در مقالات دیگر به صورت اختصاصی به آن ها می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نیوبرانزویک

برای مهاجرت به یکی از شهرهای "سنت جان" و "فردربکتون" باید از طریق روش استانی نیوبرانزویک عمل کنید. برای مهاجرت به شهرهای این استان، می توانید به یکی از دو روش زیر اقدام کنید.
متقاضی تجاری در نیوبرانزویک
متقاضی دارای پیشنهاد کار در نیوبرانزویک

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی بیریتیش کلمبیا

روش های مهاجرت به شهرهای بیریتیش کلمبیا در زیر آمده است. شهرهای "ونکوور" و "ویکتوریا" از شهرهای مهم و مهاجر پذیر این استان می باشند.
روش مهاجرت تجاری و بیزنسی
روش مشاغل استراتژیک

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی انتاریو

روش تخصصی استان انتاریو برای جذب متقاضیانی که از مسیر ورود رقابتی اقدام می کنند و در مخزن رقابتی این مسیر قرار می گیرند.
مهاجرت استانی به انتاریو، یکی از انواع خاص مهاجرت محسوب می شود. اقدام به روش مستقیم برای این مهاجرت ممکن نیست و شما باید در ابتدا، شرایط مهاجرت از این روش را فراهم آورید. 
یکی از این شرایط، اقدام از مسیر ورود پیشتاز از یکی از روش های تخصصی تجربه کانادایی و یا فدرال را داشته باشد.
گام اول: متقاضی باید دعوتنامه ای از سوی استان انتاریو دریافت کند.
گام دوم: استان انتاریو افراد واجد شرایط را انتخاب می کند و برای کسانی که در سیستم ورود پیشتاز دولت فدرال هستند، دعوت نامه ارسال می کند. شرایط مورد نیاز، دو مورد زیر است. 
۱. دارای پروفایل در سیستم اکسپری اینتری دولت فدرال باشند.
۲. دارای سوابق شغلی در یکی از مشاغل مورد نیاز استان انتاریو باشند. 
این سوابق کاری بیشتر در حوزه تخصصی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند. مثل: مدیران کامپیوتر و تحلیلگران پایگاه داده. 
برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به روش مهاجرت از طریق برنامه استانی آنتاریو، مقاله تخصصی این مورد را مطالعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی نوااسکوشیا

مهاجرت به شهرهای نوااسکوشیا به یکی از ۳ روش زیر انجام می پذیرد: 
۱. روش مهاجرت حرفه و تخصص نوااسکوشیا
۲. روش بیزنس خانوادگی نوااسکوشیا
۳. روش نیروی منطقه ای نوااسکوشیا
اگر به فکر مهاجرت به کانادا از طریق استانی نوااسکوشیا هستید، می توانید برای اقامت شهرهای هالی فکس و کپ برتون اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد نیز یکی از نقاط مهاجرپذیر با داوطلب زیاد برای اقامت دائم می باشد. معروف ترین شهر این جزیره Charlottetown است. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی پرنس ادوارد از روش های زیر امکان پذیر است: 
روش متخصصین جزیره پرنس ادوارد 
برنامه مالکیت ۱۰۰ درصد تجاری و بیزنسی جهت مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد
برنامه شراکت تجاری و داشتن یک پلن بیزنس عالی برای مهاجرت به جزیره پزنس ادوارد
مهاجرت از طریق درخواست اقوام نزدیک
در این مقاله، سعی بر این بوده است تا مطالب مهم و کلی در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی صحبت کنیم. روش های مهاجرت را به صورت موردی برای هر استان بیان کردیم و جزئیات مربوط به مهاجرت به هر استان را، در مقاله های جدگانه به رشته تحریر در می آوریم. 
امیدواریم که با این اطلاعات کمکی به دانش شما در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق استانی کرده باشیم. 

مهاجرت به کانادا از طریق استارت اپ

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

در روش مهامرت به کانادا از طریق استارتاپ (start up)، گام اول این است که بتوانید با طرحی که ارائه می دهید، یکی از سازمان هایی که اداره کل مهاجرن کانادا معرفی کرده است را پرزنت کنید و آن ها را متقاعد کنید که طرح و ایده ی شما می تواند در کشورشان، قابل سرمایه گذاری باشد و ایجاد اشتغال کند. 
در واقع گام اول، مهم ترین بخش مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ می باشد. پس سعی کنید قبل از هر نوع اقدام برای مهاجرت از طریق استارتاپ، بر روی شفاف سازی ایده و طرح کلی تان زمان بگذارید و جزئیات مفیدی را برای افزایش گویایی و پویایی طرح تان، به آن اضافه کنید. 
گام دوم زمانی است که یکی از آن سازمان ها با اجرایی شدن ایده استارتاپی شما موافقت کرده است. در این مرحله، به شما و تمام اعضای خانواده تان، ویزای استارتاپ تعلق می گیرد و سپس، بعد از چند سال کار بر روی ایده تان و رسیدن به سود دهی، می توانید اامت دائم کانادا یا همان (PR) را بگیرید.

تفاوت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با روش مهاجرت از طریق استارتاپ

در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شما اطلاعاتی از میزان سرمایه و کسب و کاری که دارید را به سازمام اداره مهاجرت کشور اعلام می کنید و سپس با موافقت این سازمان، سرمایه گذاری و برند سازی در حوزه مربوطه را شروع می کنید.
اما در روش استارتاپ، چون شما سرمایه ای ندارید، ابتدا باید سرمایه را جذب کنید و سپس کارتان را شروع کنید.
سرمایه شما را دولت کانادا تامین می کند و شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نمی باشید. همچنین خط و مشی کاری شما بر اساس قوانین همان سازمان چیده می شود. پس این سازمان ها هستند که با سرمایه گذاری روی طرح شما، از استارتاپ تان حمایت می کنند و ممکن است که از شما بخواهند، تا شما به عنوان یکی از سرمایه گذاران شراکت کنید. 
پس از عبور از این مراحل و ریشه دار شدن ایده استارتاپی شما، به عنوان یک واحد تجاری در کانادا که به صورت یک شرکت سهامی Incorporation فعالیت می کند، ثبت برند کنید. 

شرایط پذیرش ایده شما برای مهاجرت به کانادا

ایده ای که شما در مورو آن صحبت کی کنید، یک طرح کلی دارد؛ اما خب جزئیاتی هم در این میان هستند که برای انتخاب شما به عنوان یک تیم استارتاپی دخیل می باشند. در ادامه به ذکر این جزئیات به صورت موردی می پردازیم. 
۱. در هر پرونده استارتاپی، حداقل پنج غضو متقاضی مهاجرت، باید وجود داشته باشند. 
۲. شرایط هر کدام از این متقاضیان، توسط اداره مهاجرت کانادا، با دقت بررسب می شوند. 
۳. هر کدام از افراد خواهان مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای شرکت را داشته باشند. (مجموعا ۵۰ درصد) 
۴. اگر حتی یکی از متقاضیان تایید صلاحیت نشود، بقیه ی متقاضیان نیز رد می شوند. (حتی در صورت داشتن صلاحیت کافی از نظر اداره مهاجرت کانادا). سیستم یا همه یا هیچ!
۵. افراد متقاضی مهاجرت، باید حداقل ۵۱ درصد سهان شرکت را داشتع باشند. (مقصود شرکای دارای حق رای هستند).

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

گام اول: باید تایید یکی از سازمان های معرفی شده، توسط اداره مهاجرت کانادا را برای ثبت ایده تان به دست آورید. 
گام دوم: تامین سرمایه؛ 
می شود گفت: این مرحله هم سخت است هم آسان! چون تا حدی زیادی به شانس شما بستگی دارد. زیرا با توجه به تایید شدن ایده تان، یعنی استارتاپ شما صلاحیت اجرایی شدن در کانادا و ایجاد شغل را دارد. اما باید دید که شرکتی حاضر می شود که روی طرح شما سرمایه گذاری کند یا خیر!
اگر سرمایه ی شما توسط designated Canadian vanture capital fund تامین شود، شما باید یکی از گروه های تامین هزینه را برای یک سرمایه گذاری حداقل ۲۰۰ هزار دلاری، بر روی ایده استارتاپی تان متقاعد کنید. اسامی این گروه ها به ترتیب زیر است: 
اسامی گروه ها:
BDC Venture Capital
Celtic House Venture Partners
Extreme Venture Partners LLP
Golden Venture Partners Fund, LP
Impression Ventures
Information Venture Partners Management Inc.
Innovation Platform Capital International LP
iNovia Capital Inc
Lumira Capital
Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
OMERS Ventures Management Inc
Pangaea Ventures Ltd
PRIVEQ Capital Funds
Real Ventures
Relay Ventures
ScaleUp Venture Partners, Inc
Top Renergy Inc
Vanedge Capital Limited Partnership
Version One Ventures
Westcap Management Ltd
Yaletown Venture Partners Inc
اما اگر، سرمایه شما توسط designated Canadian angel investor group تامین شود، شما باید یکی از گروه های زیر را برای سرمایه گذاری روی طرح تان متقاعد کنید. میزان سرمایه گذاری در این روش، 75 هزار دلار می باشد. 
اسامی گروه ها:
Canadian International Angel Investors
Ekagrata Inc.
Golden Triangle Angel Network
Oak Mason Investments Inc.
Southeastern Ontario Angel Network
Southwestern Ontario Angel Group
TenX Angel Investors Inc.
VANTEC Angel Network Inc.
York Angel Investors Inc.
اگر هم در Canadian business incubator program پذیرش بگیرید، نیازی به تامین هزینه های اولیه نخواهد بود و باید در یکی از برنامه های آموزشی زیر قبول شوید. 
گام سوم: ارائه مدرک تخصصی زبان از یکی از آکادمی های معتبر؛
زبان اول کشور کانادا انگلیسی و زبان دوم آن فرانسه می باشد. یکی از شرایط مهم و اولیه، داشتن نمره CLB5 در چهار مهارت زبان باشد. (چهار مهارت شامل 1.گفتار2. نوشتار 3. شنیداری 4. قواعد نگارش می باشد.). شما باید در یکی از آزمون ها امتحان دهید و حداقل نمره قبولی را کسب کنید.
گام چهارم: تامین مخارج زندگی و سکونت در کشور مقصد؛
علاه بر تامین سرمایه استارپی تان که توسط سرمایه گذارها جذب می شود، باید هزینه زندگی خود و خانواده تان را نیز تامین کنید. این تامین هزینه، جدای از سرمایه گذاری کسب و کارتان می باشد. بد نیست کمی با آمار و ارقام درگیر شوید تا با دید بازتری اقدام به مهاجرت کنید. پس در ادامه به ذکر هزینه ها به ازای تعداد نفرات مختلف می پردازیم:
تعداد اعضای خانواده سرمایه مورد نیاز
1 نفر $11,824
2 نفر $14,720
3 نفر $18,097
4 نفر $21,971
5 نفر $24,920
6 نفر $28,105
نکته حائز اهمیت: راستش اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ را دارید، باید هر جایی به جز استان کبک را برای سکونت و اجرای استارتاپ تان در نظر بگیرید. اگر فقط و فقط، مقصدتان کبک باشد، باید راه دیگری را برای مهاجرت انتخاب کنید. برای مثال، سرمایه گذاری روش مناسبی برای اخذ اقامت دائم می باشد. 

روش های اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

۱. تماس با مشاوران گروه مهاجرتی کانادا؛
۲. ارائه یک ایده استارتاپی نو با پتانسیل بالا. این طرح، همان چیزی است که می تواند راه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ را برای شما هموار کند.
۳. شرکای خود را مشخص کنید؛ 
این شرکا، به دو دسته تقسیم می شوند. 
کسانی که از ایران شما را همراهی می کنند و آن ها نیز خواهان مهاجرت هستند. 
شرکایی که مقیم کانادا هستند و بر روی طرح شما سرمایه گذاری می کنند.
۴. نگارش جزئیات طرح و شرح و بسط موضوع؛ طراحی بیزنس پلن استارتاپی به شما کمک می کند تا طرح تان را بهتر معرفی کنید. 
۵. ارائه بیزنس پلن به یک از سازمان های مذکور و دریافت تاییدیه ی آن ها برای شروع همکاری.
۶. پر کردن فرم های مهاجرتی و ارائه آن ها به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت کانادا.
۷. گرفتم پذیرش، پس از مورد قبول واقع شدن طرح استارتاپ و انجام آزمایش های پزشکی و گرفتن گواهی عدم سو پیشینه.

مهاجرت با ویزای کاری، اقامت با ویزای استارتاپی

یک روش دیگر برای اخذ اقامت دائم، از طریق موارد کاری وجود دارد. به این صورت که در ابتدا، مهاجرت به کانادا را از طریق کار انتخاب می کنید و پس از اخذ ویزای کار، ایده استارتاپی خود را ارائه می کنید. البته برای گرفتن ویزای کار نیز باید شرایط مختص به این نوع از مهاجرت را داشته باشید.  در این بخش، به اختصار به بیان این شرایط می پردازیم.
تشکیل پرونده کارفرما نزد اداره مهاجرت و پرداخت هزینه های آن
انتخاب محل زندگی در کشور کانادا، البته به جز استان کبک
امضای یک قرارداد دو جانبه بین شخص و یکی از سازمام های مذکور (Commitment Certificate) و دریافت نامه حمایی (Letter of Support) 
حداقل دو برابر ارقام گفته شده در جدول مذکور، وجه نقد در حساب بانکی شان داشته باشند. این مقدار باید به انداره مخارج زندگی یکسال خود و خانواده شان باشد. 
با اخذ ویزای کار در صورت تاهل، می توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود به کشور مقصد ببرید. البته باید بدانید که شما با آن ویزای کار فقط می توانید روی پروژه ی خودتان کار کنید و نه پروژه های دیگری. اما همسرتان می تواند برای کارفرماهای دیگری نیز کار کند. اما ممکن است برای محل کار همسرتان محدودیت های جغرافیایی در نظر بگیرند؛ اما این محدودیت ها برای تحصیل فرزندانتان نمی باشد.

منظور از designated Canadian venture capital fund چیست؟

این گروه ها که لیست شان را در اختیار شما قرار دادیم، مورد تایید اداره مهاجرت می باشند و متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ می تواند در جهت اجرایی کردن ایده بیزنسی خود جذب سرمایه کند.

منظور از designated Canadian angel investor group چیست؟

توضیح این مورد نیز مشابه مورد قبلی می باشد. در این دسته نیز، گروه های مورد تاییدی هستند که متقاضی می تواند ایده اش را با آن ها در میان گذاشته و در صورت پذیرش، جهت اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ اقدام کند.

آیا پس از دریافت اقامت دائم کانادا، متقاضی مهاجرت حتما باید ایده استارتاپی خود را اجرایی کند؟

پاسخ در کمال ناباوری، خیر است! در صورت اخذ اقامت دائم کانادا، برای ورود به این کشور هیچ تعهد و مسئولیتی از این بابت نخواهید داشت.

چگونه اطمینان حاصل کنیم که شرکت‌های سرمایه‌گذاری معتبر هستند و آیا باید به من نامه‌ای بدهند؟

لیست شرکت ها و سازمان های معتبر در وب سایت اداره مهاجرت کانادا موجود می باشد. در صورت موافقت با بیزنس پلن شما، خود همان سازمان ها یک نامه از طریق ایمیل برای شما و یک نامه نیز برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می کنند. 

آیا امکان دارد که دو گروه از ایده استارتاپی ما حمایت کنند؟

بله؛ ممکن است یک شرکت از گروه  angel  و یک گروه از شرکت های venture با ایده شما موافقت کرده باشند. مسئله ی مهم در این حالت، موضوع سرمایه گذاری است. به این صورت که باید حداقل میزان سرمایه گذاری گروه با مبلغ بیشتر جذب شود. یعنی اگر angel، 75 هزار دلار و venture، 200هزار دلار را پیشنهاد می دهند؛ باید مجموعا 200 هزار دلار سرمایه گذاری شود. اما اگر هر دو شرکت angel بودند، باید میزان سرمایه گذاری جذب شده، مجموعا 75 هزار دلار باشد.
امیدواریم که تجربه ی خوبی را در کنار گروه مهاجرتی کانادا داشته باشید. گروه مهاجرتی کانادا، مجری انواع روش های مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، کار و انواع ویزاهای تحصیلی و خود اشتغالی می باشد. با گروه مهاجرتی کانادا، آسان مهاجرت کنید...

مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای همسر

همسر و شریک زندگی از هر جنسیتی یعنی کسی که حداقل یک سال با شما زندگی مشترک داشته است و می تواند جز درخواست های اولیه شما برای مهاجرت باشد.اطلاعات درخواستی همسرتان با عنوان متقاضی اصلی در فرم در خواست شما ثبت می گردد. 

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای فرزندان

قبلاً فرزندان تا سن ۲۲ سال جزء درخواست ویزای خانوادگی به حساب می آمدند؛ اما از ماه اوت یا آگوست سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد فقط فرزندان زیر ۱۹ سال می توانند جزء درخواست ویزای خانوادگی شما باشند، مگر فرزندانی که دچار معلولیت ذهنی و جسمی و حرکتی و یا شرایط خاص باشند که محدودیت سنی برای آن ها اعمال نمی گردد.
فرزند ۱۹ سال وابسته به کسی گفته می شود که همسر و یا فرزندی نداشته باشد و یا همان طور که قبلاً اشاره کردیم دارای معلولیت ذهنی و جسمی و حرکتی و یا شرایط خاص باشد که  نوعی وابستگی به خانواده خود داشته باشد. لازم به ذکر است فرزندان تحت تکفل شما و یا فرزندان تحت تکفل همسرتان نیز می توانند جزء درخواست ویزای خانوادگی شما جهت مهاجرت خانوادگی به کانادا قرار گیرند.

شرایط و ضوابط مربوطه برای گرفتن ویزای خانوادگی کانادا برای مهاجرت والدین ، پدر بزرگ و مادر بزرگ

گفته شد که والدین، پدربزرگ و مادربزرگ جزء درخواست های اولیه ویزای خانوادگی به حساب نمی آیند بلکه باید از طرف کسی که شهروند کانادا است و یا اقامت دایمی این کشور را دارد تحت حمایت مالی یا به عبارتی اسپانسرینگ جهت اخذ ویزا قرار گیرند. مگر در شرایطی که این دسته از افراد از لحاظ معیشتی زندگی سختی داشته باشند که به همین دلیل دولت کانادا به خاطر کمک های انسان دوستانه و حس دلسوزی به آن ها اجازه می دهد که درخواست آن ها هم جزء درخواست های اولیه ویزای خانوادگی برای مهاجرت به حساب آید.
شایستگی:
یکی از مواردی که به منظور حمایت از والدین شما و یا پدربزرگ و مادربزرگ تان در قانون مهاجرت کانادا وجود دارد مورد « شایستگی» می باشد.
بدین معنی که شما والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تان باید یک فرم توافق نامه حمایت مالی «  اسپانسر شیپ» را امضاء کنید که در صورت بیکار شدن آن ها بین ۳ تا ۱۰ سال والدین، پدربزرگ و مادربزرگ تان همه کارهای لازم برای حمایت مالی از خود را انجام دهند. لازم به ذکر است گاهی حامی مالی  با یک سری از مشکلات روبرو می شود که ممکن است نتواند از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی لازم را انجام دهد مشکلاتی از قبیل: 
۱- پایبند نبودن به قوانین حمایت مالی اقوام
۲- عدم حمایت از فرزند طی حکم دادگاه
۳- دریافت مزایای مربوط به حمایت مالی از دولت کانادا ( به جز حمایت معلولین)
۴- محکومیت به دلیل خشونت و یا تجاوز جنسی
۵- عدم پرداخت قبوض خود و یا دیر پرداخت کردن قبوض و وام مهاجرتی خود
۶- ور شکسته شدن
۷- در زندان به سر بردن

موارد مرتبط به اخذ اقامت خانوادگی دائم در کانادا برای اقوام

در خواست ویزای اقامت خانوادگی همچنین شامل اقوام زیر ۱۹ سال مانند برادر، خواهر، بچه برادر ، بچه خواهر و نوه هم می شود. حمایت مالی از این افراد همانند والدین، پدربزرگ و مادربزرگ دارای شرایط و ضوابط و محدودیت هایی می باشد. ذکر این نکته لازم است که شما می تواند حامی مالی کسی که قصد دارید او را به فرزند خواندگی بپذیرید نیز بشوید.

هزینه های استفاده از طرح حمایت مالی اسپانسرینگ کانادا

برای استفاده از طرح حمایت و پشتیبانی مالی یا  به عبارتی «اسپانسرشیپ خانوادگی»  که شامل همسر ، فرزندان ، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و........ می شود ، شما ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به درخواست و رسیدگی به پرونده 
« Family class» به دولت کانادا هستید البته در کنار این هزینه ها ، هزینه های مربوط به حق اقامت دایم کانادا نیز برای دیگر افراد فامیل تان به غیر از فرزندان تان از شما دریافت می شود. البته در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود این هزینه به شما برگردانده می شود. 
مجموع هزینه ها به ازای هر نفر از اعضای خانواده بدین ترتیب می باشد:
۱- برای همسر و سایر اعضای فامیل با سن ۲۲ و بالاتر:
مجموع ۱۰۴۰ دلار کانادا به ازای هر نفر که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار، هزینه درخواست ویزا ۴۷۵ دلار ، هزینه حق اقامت دایم کانادا ۴۹۰ دلار می باشد.
۲- برای وابستگان زیر ۲۲ سال و فرزندان غیر وابسته:
مجموع ۶۴۰ دلار برای هر نفر می باشد که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار، هزینه درخواست ویزا ۷۵ دلار، هزینه حق اقامت دایم کانادا ۴۹۰ دلار می باشد.
۳- برای فرزندان وابسته ، فرزند خوانده و یا اقوام یتیم: 
مجموع ۱۵۰ دلار برای هر نفر می باشد که شامل هزینه اسپانسر شیپ ۷۵ دلار ، هزینه درخواست ویزا ۷۵ دلار

جزییات قرارداد و تفاهم نامه حامی مالی « اسپانسر شیپ» کانادا

حامی مالی باید در صورتی که هر کدام از اعضای خانواده نتوانستند نیازهای اساسی و اولیه خود را برآورده سازند، آن ها را حمایت مالی نماید. این تفاهم نامه برای اطمینان از این مورد است که افراد مهاجر و مقیم تازه وارد نیازی به کمک دولت کانادا نداشته باشند. 
مدت زمان این تعهد بسته به شرایط هر کدام از اعضای خانواده متفاوت است: 
۱- همسر و شریک زندگی ۳ سال
۲- فرزندان وابسته ۱۰ سال و یا زمانی که فرزند به سن ۲۲ سالگی برسد و یا ۳ سال برای فرزند وابسته بالای ۲۲ سال
۳- والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ۲۰ سال
جالب است این نکته را بدانید که قانون تعهد مالی حتی در صورتی که فرد تحت حمایت مالی و اسپانسرینگ به یک شهروند کانادا تبدیل شود و یا طلاق بگیرد و یا از حامی مالی خود جدا شود و یا از کانادا به یک کشور دیگر برود کماکان پابرجاست و ادامه دارد.

بررسی پزشکی و عدم سوء پیشینه

هر کدام از افراد تحت حمایت مالی برای دریافت اقامت خانوادگی کانادا باید نتایج بررسی ها و آزمایش های پزشکی خود و انگشت نگاری و عکس بیو متریک خود را به هنگام ارسال فرم درخواست ویزای کانادا ارسال نمایند. 
همچنین سایر اعضای خانواده که بالای ۱۸ سال سن دارند باید از همان کشوری که بیشترین زمان عمر خود را در آن گذرانیده اند گواهی سو پیشینه و نداشتن سوء سابقه و جرم از پلیس کشور شان بگیرند و برای سفارت کانادا بفرستند. اگر کسی قصد مهاجرت به ایالت کبک را داشته باشد علاوه بر این مدارک فرد حامی مالی نامه و یا ایمیلی را که حاوی دستور العمل ارسال یک قرارداد و تفاهم نامه خاص می باشد از دولت کبک دریافت می نماید.

شرایط اقامت خانوادگی کانادا از طریق ازدواج

به شخص که به صورت قانونی و طبق قوانین کشور کانادا در این کشور به عقد شخص دیگری در بیاید و مدارک این ازدواج در کشور کانادا دارای اعتبار باشد همسر می گویند. بنابر این با ثبت رسمی ازدواج می توان از طریق اعضای خانواده به کانادا مهاجرت کرد.
روش مهاجرت به کانادا از طریق خانواده، یک روش معمول و تقریبا زود بازده می باشد؛ البته مانند سایر روش ها سختی ها و دردسر های خاص خودش را دارد. اما گروه مهاجرتی کانادا، اینجاست تا شما بتوانید به راحت ترین شیوه ممکن مهاجرت کنید. 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح