مهاجرت به کانادا از طریق کار
آیا شما جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا آن هم از طریق گرفتن ویزای کاری دارید؟ اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید ، پس برای بدست آوردن اطلاعات و آگاهی و کسب آشنایی بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید. 
امروزه افراد بسیار زیادی به طرق مختلف اقدام به مهاجرت به کانادا چه از طریق تحصیل، کار، تولد فرزند و ازدواج و .... می نمایند. در این میان مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از روش هایی است که افراد از اقصی نقاط جهان و خصوصاً مردم ایران بر طبق کار، تجربه و تخصص و مهارت کاری خود برای مهاجرت این کشور را انتخاب می نمایند.
برای گرفتن ویزای کاری جهت مهاجرت به کانادا شرایط و ضوابط و مراحلی را باید طی نمود. در ادامه این بحث سعی می نماییم تا شما را با این شرایط و ضوابط مربوطه آشنا نماییم پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق کار می باشد که دارای دلایل زیادی است که عمده دلایل آن ۱- ایجاد شرایط مساعد برای شهروندان برای شرایط کاری عالی ۲- جمعیت کم این کشور ۳-  نرخ پایین بیکاری ۴- اقتصاد قدرتمند می باشد.
مهاجرت به کاندا از طریق کار
کسانی که دارای مهارت و تخصص و تبحر در یک یا چند زمینه شغلی باشند، معمولا به سهولت بیشتری نسبت به اخذ ویزا جهت مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام می نمایند و در این زمینه با موفقیت و شانس روبرو هستند چرا که از آن طرف هم دولت و کشور کانادا شرایط کاری  مساعدی را برای این افراد که دارای تخصص و مهارت های کاربردی هستند فراهم می نماید.
از لحاظ اقتصادی کشور کانادا در شرایط منحصر به فردی به سر می برد و سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی مردم آن در این کشور در شرایط مناسب و ایده آل  می باشد. 
از ویژگی های دیگر این کشور پرداخت نسبتا کم مالیات نسبت به دیگر کشورها ست. به روز بودن و نوآوری در هر شاخه ای از علم و صنعت و  فناوری و همچنین امنیت بالای این کشور از دیگر مزایای کشور کانادا است که چشم هر مهاجر کننده ای را برای مهاجرت به این کشور خیره می نماید.

چگونگی اخذ ویزای کار کانادا

گرفتن ویزای کاری جهت مهاجرت به کانادا دارای شرایطی از جمله میزان تحصیلات، شرایط سنی، داشتن سابقه کاری، دانستن زبان آن کشور و .... می باشد. کسانی که از طریق ویزای کاری جهت مهاجرت اقدام می نمایند بر اساس تبحر و تخصص شان در یک یا چند رده شغلی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و بعد از گذراندن مراحل و گرفتن قبولی و امتیازات لازم، متقاضیان می توانند به صورت موقت در این کشور زندگی کنند و از تمام امکانات رفاهی و اجتماعی و حقوق شهروندی همانند دیگر شهروندان این کشور استفاده نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق کار به چند دسته تقسیم بندی می شود که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارا می باشد.
ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری یا سیستم نیروی ماهر (Express  entry)  ( Skilled  worker)
این نوع ویزای کاری برای متقاضیانی است که قصد دارند اقامت دایم این کشور را اخذ نمایند که آن هم شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان بعد از  گذراندن مراحل ارزیابی و گرفتن تاییدیه های لازم برای گرفتن ویزای کاری در این کشور از آن ها دعوت به عمل می آید . کسانی که پیشنهاد کاری از یک شرکت کانادایی داشته باشند امتیاز قابل توجهی از این بابت کسب کرده که در نتیجه در رقابت برای رتبه بندی آنها تاثیر بسزایی دارد البته بدون داشتن پیشنهاد کاری هم می توان در سیستم امتیاز دهی امتیازات خوبی بدست آورد که نیازمند بالا بودن امتیاز در سطوح دیگر مانند ۱- ملیت ۲- سن ۳- آشنایی با زبان آن کشور ۴- پیشنهاد شغلی ارایه شده ۵- میزان تحصیلات است.
کسانی که از طریق  این سیستم وارد کانادا می شوند نیازی به اخذ ویزای کاری کانادا ندارند زیرا دارای امکانات و موقعیت اقامت دایم می باشند ولی برای  بقیه افرادی که از طرق دیگر وارد کانادا می شوند و  اقامت این کشور را ندارند دارا بودن ویزای کار کانادا لازم ‌ حتمی است.
از دیگر تفاوت های این سیستم کاری این است که افراد مهاجر از بدو ورود در کانادا دارای شغل می باشند ولی بقیه افراد مهاجر هیچ گونه تضمینی بر این اساس که از بدو ورودشان سریعا کار پیدا کنند وجود ندارد.
در مرحله اول اول امتیاز بندی شخص باید از ۱۰۰ امتیاز حداقل ۶۷ امتیاز کسب نماید و در صورتی که این امتیاز را به دست آورد وارد مرحله دوم ( استخر) می شود. در مرحله دوم امتیاز متقاضی از ۱۲۰۰ محاسبه می شود و هر کسی که امتیاز بالاتری داشته باشد به تبع شانس بالاتری خواهد داشت.
مهاجرت به کانادا از طریق کار
ویزای کار ازطریق برنامه کوتاه مدت
در این نوع ویزای کاری متقاضی نیاز به اجازه کار و یا حتی پیشنهاد کار از سوی یک فرد مقیم کانادا یا بهتر بگوییم یک کارفرمای کانادایی دارد که این پیشنهاد کاری می تواند به صورت چند ساله و یا چند ماهه و یا حتی چند روزه باشد.
درخواست اخذ ویزای کار از طریق برنامه کوتاه مدت شامل ۲ مرحله می شود: ۱- دادن مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی برای متقاضی کار در این کشور ۲- اقدام خود متقاضی برای اخذ ویزای کار بعد از دریافت مجوز استخدام از سوی کارفرمای کانادایی

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کانادا برای متقاضیان شامل هزینه هایی هم چون :
هزینه درخواست از سفارت کانادا
هزینه انگشت نگاری
هزینه پیشنهاد شغلی و مجوز کار از اداره کار کانادا 
(Open work permit holder)
می باشد که بسته به نوع ویزای کار در سال ۲۰۱۹ و شرایطی از جمله کار و تخصص و هزینه های مربوط به وکیل و...... متفاوت می باشد که همه این هزینه ها به صورت نقدی و در نمایندگی های معتبر در  کانادا پرداخت می گردد.

تمدید ویزای کار در کانادا

هر فرد می تواند ۳۰ روز قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای خود نسبت به تمدید آن اقدام نماید البته قبل از تمدید ویزا باید از طریق کارفرمای خود درخواست جدیدی به اداره کار کانادا بفرستد و در صورتی که مدت اعتبار ویزا طی این ۳۰ رو به پایان رسیده است می تواند کماکان به صورت قانونی به کار خود در کشور کانادا ادامه دهد.

مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا

حدود ۱۵۰ روز بعد از ارایه درخواست جهت اخذ ویزا ، ویزای کاری متقاضی صادر می گردد البته این مدت بسته به تعداد درخواست های افراد متقاضی در دفتر کانادا دارد که گاهی تا ۳ الی ۴ ماه هم به طول می انجامد.

استان مناسب جهت مهاجرت کاری به کانادا

همان گونه که قبلاً هم گفته شد کشور کانادا با توجه به شرایط اقتصادی ایده آل و کیفیت زندگی خوب و عالی و نیز امنیت بالای این کشور و پرداخت کم مالیات  و کشور برتر شناخته شده در زمینه نوآوری در زمینه ، علم و صنعت وفناوری جزو کشورهای جذب کننده مهاجر به خود می باشد . اما در این میان ذکر این نکته نیز حایز اهمیت فراوان است که هر ایالت  و هر استان این کشور موقعیت و شرایطی را برای یک یا چند نوع هدف کاری فراهم می نمایند و در حال حاضر دو استان کبک و استان ساسکاچوان به دلیل فراهم آوردن بستر مناسب برای فرصت های شغلی متنوع و منحصر به فرد توانسته اند مهاجران زیادی را جهت کار به خود جذب نمایند .

مدارک لازم برای ویزای کار جهت مهاجرت به کانادا

جهت اخذ ویزای کار برای مهاجرت به کانادا دارا بودن و ارایه این مدارک به سفارت کانادا الزامی است: 
۱- داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مقیم کانادا
۲- ارسال درخواست دریافت ویزای کار به سفارت کانادا 
۳- برخورداری از سابقه کاری و تخصص و تبحر کاری در زمینه مورد نظر 
۴- دارا بودن کارت بیمه 
۵- دارا بودن پاسپورت معتبر
۶- داشتن وضعیت مالی مناسب
۷- ارایه گواهی سلامت روان و نداشتن سوء پیشینه
۸- ۲ قطعه عکس از خود و اعضای خانواده
۹- داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس 
۱۰- داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس
۱۱- شرایط سنی ویزای کار حداکثر ۳۵ سال 
۱۲- داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی 
۱۳- مدارک ازدواج خود و فرزندانتان 
۱۴- تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده 

ویزای کار کانادا از طریق برنامه تجاری

در این نوع ویزای کاری که از طریق برنامه تجاری می باشد، تمامی برنامه های تجاری در این سیستم مورد تایید افراد متقاضی قرار گرفته و نسبت به انجام آن اقدام می نمایند که معمولا متقاضیان برای گرفتن این نوع ویزا باید دارای شرایطی باشند :
۱- واجد شرایط با تمامی شغل های موجود در NAFTA
۲- پیشنهاد کاری ( Job offer)
از سوی اداره مهاجرتی کانادا 
۳- اجازه کار در کانادا

روش خود اشتغالی در کانادا

افرادی که دارای مهارت و فن و هنر خاصی هستند مانند عکاسان ، نویسندگان ، ورزش کاران، مترجمان، هنرمندان و ..... می توانند بدون نیاز به مدرک زبان برای مهاجرت و ورود به کشور کانادا اقدام نمایند و با توجه به هنر خود اقدام به خود اشتغالی نمایند.

مشاغل مناسب و مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹

پرستار، جوشکار، مهندس هوافضا، مدیر کالج و مدارس ، مشاور کسب و کار ، کمک فیزیوتراپ ، طراح سایت ، متخصص ساخت و ساز، خلبان، دارو ساز، روان شناس، مهندس برق ، مدیر مالی ، مدیر خرید ، حسابدار و حسابرس مالی ، مسولیت پذیرش ، کارگر گمرک ، مهندس شیمی ، مهندس عمران ،  مهندس مکانیک ، مهندس صنعت و تولید ، مهندس نرم افزار و .....

اطلاعاتی در مورد کشور کانادا

کشور کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است . در حقیقت کانادا بین دو اقیانوس واقع شده و تنها مرز مشترک آن با کشور آمریکا است. از لحاظ وسعت در جهان دومین کشور پر وسعت و از لحاظ جمعیت حدود چهل میلیون نفر جمعیت دارد. آب و هوای کشور کانادا در بیشتر نواحی آن سرد و در برخی نواحی دیگر آن معتدل می باشد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی و فرانسه بوده و به این زبان ها صحبت می کنند. 
کانادا جزء کشورهای صنعتی و ده کشور برتر جهان به لحاظ کار و زندگی به دلیل اقتصاد قدرتمند و رفاه اجتماعی و معیشتی می باشد. وسعت زیاد ، بارندگی کافی و....... باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی کشور کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد.
همچنین وجود ذخایر و معادن طبیعی و فراوان در این کشور ، کاناد را جزء ده کشور برتر جهان قرار داده است. پایتخت کشور کانادا ، اتاوا و نوع حکومت این کشور دولت فدرال چند حزبی پارلمان با دو مجلس قانون گذاری می باشد. رییس کشور کانادا پادشاه یا ملکه انگلیس است. تاریخ استقلال کانادا اول ژوین ۱۸۶۷ از انگلیس می باشد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح