مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
کشور و دولت کانادا به شدت نیازمند افراد حرفه ای و متخصص در زمینه های مختلف است.در واقع یکی از اهداف مهم سازمان مهاجرت این کشور، جذب متخصصانی است که اقتصاد این کشور را رونق دهند. چنین نیروهایی اگر برای همیشه در کانادا اقامت کنند، رشد چشم گیری برای اقتصاد و قدرت نیروی فعال این کشور خواهند داشت. نیروهای متخصصی که موفق شوند ویزای اقامت دائم را بگیرند، در واقع می توانند از طریق این ویزا با خانواده ی خود به این کشور سفر کنند.در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص هر کدام از استان های این کشور برای پذیرش مهاجر و دادن اقامت برنامه ی ویژه ی خود را دارند.
یک نیروی متخصص چندین گزینه پیش روی خود دارد:
1. پذیرش در گروه نیروی متخصص فدرال 
2. پذیرش از طریق نیروی متخصص کبک
و چنانچه در مورد بقیه مناطق و استانهای کانادا که برای اقامت دائم در نظر گرفته اید،اطلاعات جامع و کاملی در اختیار دارید می توانید به برنامه مهاجرتی آن منطقه یا استان درخواستتان را ارسال کنید.مهاجرت به کانادا از طریق تخصص مستلزم کسب یک سری امتیازات می باشد.این امتیازات شامل سن، تحصیلات،سابقه و تجربه کاری و همچنین زبان اول و دوم که هر کدام از آن ها را باید تا مقطع آیلتس و یا بالاتر ادامه داده باشند. علاوه بر این امتیازات، اگر یک حرفه از  طرف یک کارفرمای کانادایی به شما پیشنهاد شود امتیازات شما برای گرفتن اقامت از طریق تخصص کاری بیشتر می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

افرادی که قصد مهاجرت از طریق نیروی تخصص فدرال را داشته باشند نسبت به مهارت و توانایی که دارند، مورد گزینش قرار می گیرند.
در واقع هدف از این گزینش فراهم کردن نیروهای متخصص در زمینه های مختلف در بازار کانادا می باشد.
افرادی که خواستار اقدام از این روش می باشند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:
حداقل یک سال در یکی از زمینه های تخصصی، نیمه تخصصی و یا اجرایی فعالیت داشته باشد.
مدرک تحصیلی
مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

نیروهای متخصصی که قصد مهاجرت به کبک دارند روش ارزیابی آن ها با بقیه مناطق متفاوت است. پرونده افرادی که به کبک مقیم می شوند، در دو نوبت مورد بررسی قرار می گیرد.
در ابتدا مدارک به اداره مهاجرت کبک فرستاده می شود و اگر مورد پذیرش قرار گرفت به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال فرستاده می شود تا بقیه مراحل از قبیل آزمایشات پزشکی،بررسی سوء پیشینه و صدور ویزای نهایی انجام شود.
به افراد واجد شرایطی که مورد پذیرش نیروی تخصصی کبک قرار بگیرند مدرک CSQ داده می شود.این گواهی از طرف اداره مهاجرت منطقه کبک اعطا می شود و فرد مذکور با در دست داشتن این گواهی برای بررسی ادامه کار خود و دریافت ویزای مهاجرت باید مدارک خود را به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارائه نماید.
حداقل امتیاز برای یک فرد مجرد 49 و برای افراد متاهل 57 می باشد.
لازم به ذکر است که دارا بودن مدرک زبان آیلتس برای فرد متقاضی و همسرش در ابتدای کار ضروری است.در روش مهاجرت از طریق نیروی متخصص کبک بیشترین امتیاز زبان به مهارت های شنیداری و گفتاری داده می شود و مهارت نوشتن و خواندن هر کدام فقط شامل یک امتیاز می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا

افرادی که خواستار مهاجرت به کانادا از این روش مهاجرتی می باشند باید از ورود پیشتاز یا همان express entry بهره بگیرند.
افراد متخصصی که از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند از سال 2015 بر اساس 6 معیار مورد گزینش قرار می گیرند.
هر کدام از این معیارها مشخص می کند که آیا فرد متقاضی توانایی مهاجرت را دارد یا خیر.
امتیاز لازم جهت کسب ویزای دائم از این روش 67 می باشد.این امتیاز از مجموع امتیازات زیر بدست می آید:
تحصیلات: حداکثر امتیاز 25 
سطح زبان انگلیسی و فرانسه : حداکثر امتیاز 28
سابقه کاری: حداکثر امتیاز 15
سن: حداکثر امتیاز 10
قابلیت سازگاری: حداکثر امتیاز 10
متقاضیانی که این 67 امتیاز را کسب کنند، مدرک دیگری نیز لازم دارند که نشان دهد این فرد یک سال سابقه کاری (1560 ساعت کار یا بیشتر) در یکی از 29 حرفه ای که در استان نووااسکوشیا مورد نیاز است را دارا می باشند.
از دیگر مدارک لازم جهت اقدام به مهاجرت از این روش داشتن حداقل سطح زبان  CLB7 یا همان آیلتس در تمام زمینه های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب می باشد.
متقاضیانی که از طرف یک کارفرما در این استان پیشنهاد کار داشته باشند، یک قدم از بقیه جلوتر خواهند بود.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح