مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
عرض سلام و ادب داریم خدمت همه همراهان عزیز و گرامی گروه مهاجرت کانادا. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی و ذکر محاسن و مشکلات آن بپردازیم. با ما همراه باشید...
یکی از انواع خود اشتغالی، داشتن یک ایده و راه اندازی استارتاپ است که دولت ها حمایت زیادی از این نوع کسب و کارها می کنند. دولت کانادا نیز حامی یکی از راه های مهاجرت و گرفتن اقامت دائم را بر اساس استارتاپ گذاشته است. البته به شرطها و شروطها! در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی استارتاپی می پردازیم.
نوشتن یک ایده و طرحی خلاق و نو
ارائه ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر(صندوق های سرمایه گذاری ventureو angel و مرکز رشد استارت آپی)
تاییدیه طرح توسط یکی از شرکت های معتبر که در بالا به آن اشاره کردیم.
بعد از این که این مراحل بالا طی شد و ایده و صاحب طرح هر دو تایید شدند، پروسه ویزای استارت آپ کانادا شکل می گیرد. اقدام متقاضی برای گرفتن اقامت دائم در کانادا (اگر مراحل گفته شده، توسط یک مشاور کارآزموده و معتبر صورت گیرد، می توانید در مدت 12 تا 16 ماه، اقامت دائم خود را بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که در صورت اقدام به مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی استارتاپی کانادا دیگر نیازی به داشتن وکیل ویزای استارت آپ ندارید. به دلیل اینکه مشاوران گروه مهاجرتی کانادا، همه اطلاعات و مدارکی که جهت گرفتن اقامت و تکمیل پرونده مهاجرت به آن نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهند و هم چنین در این زمینه مشاور تخصصی و حرفه ای در مورد بیزینس پلن برای گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا  را به بهترین شیوه برای شما فراهم می کنند.

شرایط لازم برای گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا

جهت گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا لازم است شرایط زیر را داشته باشید.
یکی از شرط های لازم داشتن دانش زبان انگلیسی و فرانسه است در همه زمینه ها از جمله نوشتاری ،گفتاری و شنیداری و کسب نمره حداقل معادل CLB5 لازم است. در واقع برای گرفتن ویزای استارت اپ کانادا لازم است تا در سه ازمون زبان موسسات معتبر همانند ازمون هایGeneral,IELTS,CELPIP-GوTef شرکت کرده و نتیجه این ازمون را در فرمی که درخواست داده اید قرار دهید توجه کنید که در صورتی که نتوانید حداقل نمره را کسب کنید درخواست شما کنسل می شود و لغو می گردد.
از دیگر شرایط گرفتن ویزای استارت اپ کانادا داشتن یک سرمایه اولیه است چرا که دولت کانادا هیچ گونه بودجه مالی را برای افرادی که می خواهند از طریق گرفتن ویزای استارت آپ، اقامت دائم کانادا را بگیرند، بهتر است که سرمایه اولیه را برای۶ ماه اولیه زندگی در کشور کاندا داشته باشند؛ تا بتوانند توان پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشند. همچنین باید توجه کنند که میزان این سرمایه چقدر باید باشد و با چه مبلغی کارشان راه می افتد. چون بسته به تعداد افراد خانواده، این مبلغ نیز بالاتر خواهد رفت. 

برآورد هزینه برای 6 ماه اول زندگی در کشور کانادا

همان طور که گفتیم، هزینه اولیه برای مستقر شدن در یکی از استان های کانادا، بستگی به تعداد اعضای همه خانواده تان دارد و هرسال این میزان مبلغ تغییر می کند. باید دقت کنید که داشتن سرمایه اولیه، به این منظور نیست که بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید؛ چرا که ایده خلاقانه و طرحی نو و فعالیت متناسب با آن، تضمین کننده مهاجرت با ویزای استارت آپ کانادا می باشد؛ و در آخر یکی از مهم ترین شرایط گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا، اثبات داشتن:
1.کسب و کار 
2. جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد.

گرفتن اقامت از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا

در صورت گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا، گروه نمایندگان مهاجرت کانادا می توانند در ابتدا به مدت  6 ماه ویزای کار کانادا را برای شما بگیرند؛ که پس از گذراندن 6 ماه اقامت دائم برای شما و خانواده تان آماده می شود. در واقع این اقامت بعد از گذشتن 2 ماه، برای شما و خانواده تان صادر می شود. البته باید توجه داشته باشید که صاحب طرح در آن مدت زمان 6 ماهه، مادامی که موفق به گرفتن اقامت در کانادا شود، لازم است روی ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد؛ در غیر این صورت اقامت دائم به آن شخص داده نخواهد شد. همچنین سازمان مهاجرت بیان می کند که:  "در صورت مواجه شدن ایده و طرح با شکست، ریسک شکل نگرفتن استارت آپ را می پذیرد و در هیچ صورتی اقامت گرفته شده برای خود و خانواده تان را باطل نمی کند.

شرایط و مراحل دریافت ویزای استارت اپ کانادا

این برنامه به افرادی پیشنهاد می شود که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند و می خواهند استارت آپ و کسب و کار جدیدی که قابل گسترش در سطح جهانی باشد را در این کشور استارت بزنند. شروع بیزینس و تجارت در کشوری که هیچ سابقه و تجربه ای ندارید، نا ممکن به نظر می رسد؛ اما بهتر است توجه داشته باشید که کشور کانادا تمام ریسک ها و سختی های کار آفرینان را در نظر می گیرد و اگر در ان استارت آپ موفق نشدند، اقامت شما را باطل نمی کند و شما می توانید با خاطری آسوده در زمینه ای دیگر مشغول به کار شوید برای بررسی بیشتر موضوع با ما همراه باشید.
۱. راه اندازی یک بیزینس و تجارت در کشور کانادا که عهده دار حداقل ۱۰ درصد از سهام آن باشید. همه کسانی که بنیان گذار آن کسب و کار بوده اند حداقل باید 10 درصد از سهام آن مجموعه را در اختیار خود داشته باشند و هم چنین حداکثر ۵ نفر می توانند برای راه اندازی یک بیزینس درخواست ویزا بدهند.
2. دریافت نامه ی حمایت، از یکی از سازمان های مورد تایید برنامه ویزای استارت آپ کانادا.
3. داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسه معادل آیلتس 5.
۴-داشتن حداقل موجودی حساب بانکی برای یک سال هزینه زندگی به ارزش ۱۲/۶۶۹دلار کانادا برای یک نفر و ۱۹/۳۹۰ دلار کانادا برای ۳نفر. به بیان دیگر، دریافت ویزای استارت آپ شامل 2 قسمت است:
دریافت نامه حمایت از سوی موسسات مورد قبول برنامه ویزای استارت آپ
درخواست گرفتن اقامت به منظور راه اندازی یک استارت اپ در کانادا.

سازمان های کانادایی که از خود اشتغالی استارتاپی حمایت می کنند

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی استارتاپی، به منظور دعوت و حمایت از کار آفرینان خوش فکر، به منظور راه اندازی یک کسب و کار حرفه ای و کاربردی در این کشور است. اگر فرد متقاضی بتواند مدیرانی که در دولت کانادا مشغول به کار هستند را متقاعد کند که تجارت مورد نظر دارای حداقل شرایط می باشد و هم چنین می تواند این کسب و کار و حرفه را در سطح جهانی گسترش دهد، می تواند مجوز خود اشتغالی استارتاپی را بگیرد و با قدرت شروع به کار کند. برای بررسی بیشتر این موضوع، دولت کانادا سازمان هایی را که متخصص استارت آپ هستند را معرفی کرده است تا شرایط موجود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.
سازمان هایی که به آن ها اشاره کردیم به 3 بخش تقسیم می شوند:
اینکیوبیتر: این سازمان، متخصص در زمینه حمایت از انواع استارتاپ هاست و همچنین کمک قابل توجهی را در اجرایی شدن و رشد تجارت های خود اشتغالی می کند. شما برای دریافت انواع اقامت های کانادا، باید تجارت خود را به یکی از سازمان ها معرفی کنید و آن ها را قانع کنید که تجارت و کسب و کار شما شرایط لازم را داشته و شما توانایی راه انداختن و گسترش این تجارت را دارید. در صورتی که سازمانی انتخابی شما قانع شد، نامه ای مبنی بر اینکه تجارت شما را حمایت می کنند صادر می شود؛ که یکی از مهم ترین مدارک شما برای ارائه به اداراه مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا است.
یکی از روش های معمول مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، روش تجاری است. در این روش دولت کانادا و استان های هم جوار با دعوت از سرمایه داران و افرادی که در حرفه و شغل خود سرآمد هستند، اقدام به جذب سرمایه و ایجاد شغل می نمایند. این برنامه دارای خصوصیات خاص خود از لحاظ میزان سن و زبان آموزی و حداقل سرمایه است و بر اساس برنامه هر استان هم متغیر است. هر استان بر اساس ساختار تجارت و کسب وکار و نیاز های خود، شرایط خود را اعمال می کند.

خود اشتغالی از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا به منظور جذب کردن سرمایه خارجی و هم چنین طرح های کسب و کار مردم به متقاضیانی که واجد شرایط باشند، حق اقامت و شهروندی می دهد. ویزای خود اشتغالی از طریق سرمایه گذاری، به عنوان برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود. حال حاضر به غیر از کشور کانادا، سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا، به سرمایه گذاران حق اقامت و یا در ازای راه اندازی یک کسب و کار، ویزای خود اشتغالی و حق اقامت می دهند. این مفهومی نسبتا جدید است و تنها درسال ۲۰۰۶ از آن استقبال شد. اگر که در سمت مدیر هستید و یا فردی تاجر هستید و قصد مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را دارید -آن هم از طریق سرمایه گذاری- دولت های فدرال و استانی، برنامه های مختلفی برای شما در نظر گرفته اند؛ که می توانید به وسیله این برنامه ها به کانادا مهاجرت کنید. کانادا در نظر دارد تا به وسیله برنامه های مهاجرت تجاری و سرمایه گذاری و کار آفرینی، افرادی که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد کشور کانادا را دارند به این کشور جذب کنند. هدف از این برنامه ها، توسعه اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه گذاران و کار آفرینان و افرادی که خود اشتغال هستند، می باشد. 
در خارج از کانادا افرادی که سرمایه کافی و هم چنین دانش قابل توجهی در کسب و کار دارند، برای فعالیت اقتصادی و مهارت های کار افرینی استخدام می شوند. برایمهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، مدارک بازم را به اداره مهاجرت کانادا ارائه می دهید و پس از دریافت دعوت نامه، روند مهاجرت شما به جریان می افتد.

ویژگی های منحصر به فرد ویزای سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به نوع سرمایه گذاری می توانید ویزای سرمایه گذاری را به اقامت دائم تبدیل کنید. در ویزای سرمایه گذاری نیازی نیست که مدرک زبان را ارائه کنید، به فرزندان شما ویزای تحصیلی داده می شود و به همسرتان –در صورت امکان اشتغال به کار- ویزا شغلی داده می شود. همچنین برای همسر و فرزندان زیر۲۱ سال، ویزای سرمایه گذاری ظرف مدت  6 ماه صادر می شود.

سرمایه گذاری در استان کبک و امتیازات آن

در روش سرمایه گذاری استان کبک، فرد متقاضی باید حداقل ۲میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد یا معادل آن را به نرخ رسمی به صورت یک ملک در کشور کانادا یا پول نقد و یا سهام دراختیار داشته باشد. 

سرمایه گذاری در استان مانیتوبا

استان مانیتوبا برنامه سرمایه گذاری خاص خود را دارد. این برنامه با هدف جذب سرمایه گذاران تجاری و کار آفرینانی که قصد خرید و یا شروع یک تجارت و کسب و کار را در استان مانیتوبا دارند به وجود آورده است.

سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد

برنامه های تجاری و سرمایه گذاری در جزیره پرنس ادوارد برای مدیرانی که در امر تجارت و سرمایه گذاری با تجربه هستند، و هم چنین کار افرینانی که دارای مهارت های مدیریتی قوی هستند مناسب است.

خود اشتغالی از طریق جوشکاری

یکی از بهترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ برای مهاجرت به کانادا جوشکاری است. استان هایی مانند کبک و بریتیش کلمبیا به رشد صنایع ساختمانی و افزایش پروژه های خانه سازی در راستای رشد جمعیت، بیشترین نیاز را به جوشکاران حرفه ای دارند.
یک جوشکار حرفه ای می تواند سالانه درحدود  5200 الی۶۵۰۰ دلار کسب درآمد کند. استان آلبرتا نیز مزایای زیادی را برای جوشکاران در نظر گرفته است و به کارگر جوشکار در سال  30000 تا  50000 دلار حقوق پرداخت می کند. بسیاری از برنامه های کار مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، نیازمند حداقل دو سال سابقه کاری مفید و پروانه کسب سه ساله در زمینه جوشکاری است. همچنین نیاز به دوره های آموزشی علمی در کانادا دارید تا بتوانید به عنوان نیروی کار زبردست و ماهر در زمینه جوشکاری در کانادا استخدام شوید.

شغل رانندگی در کانادا

بسیاری از رانندگان جاده ای کانادا طی ده سال آینده بازنشست خواهند شد. کانادا در این زمینه به دنبال نیروی کار جوان و با تجربه کاری بال است. به همین خاطر رانندگی یکی از بهترین مشاغل در سال ۲۰۱۹ به شمار می رود. یک راننده ماشین سنگین از جمله کامیون، در کانادا در سال حدود ۵۴۵۰۰ الی ۸۶۵۰0 دلار درآمد به دست می آورد. اگر در این حرفه تخصص دارید و می خواهید در کانادا مشغول به کار شوید، می توانید در استان های کبک، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و آنتاریو را از بین شان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر علاقه مند به استخدام در این شغل هستید، باید مدرک زبان داشته باشید و مدرک گواهینامه رانندگی را در کانادا بگیرید. سپس می توانید به عنوان نیروی کار متخصص در زمینه رانندگی در کانادا استخدام شوید.

دستیار فروش

آیا توان قانع کردن مشتری را دارید تا چیزی را از شما بخرد و آیا به درستی می توانید مشتری را راهنمایی کنید؟ که اگر در این زمینه موفق عمل کنید، شغل فروشندگی برازنده شماست. اگر در زمینه B2B و یا B2C  سابقه کار دارید، پس مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی، به عنوان دستیار فروش برای شما گزینه مناسبی خواهد بود. در کانادا استان های آنتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و برنویچ دارای بیشترین متقاضی در زمینه نیروی کار مهاجر در شغل دستیار فروش هستند. درآمد سالیانه یک دستیار فروش در کانادا حدود  21000 هزار دلار، به عنوان فردی که تازه پا به این عرصه گذاشته و اگر فروشنده فصلی باشد ۴۰۳۰۰  دلار درآمد خواهید داشت. اگر مایل هستید در زمینه دستیار فروشنده در کانادا استخدام شوید، باید در دوره های آموزشی کانادا ثبت نام کنید و پس از دریافت سرتیفیکت معتبر و دانش زبان لازم، در کانادا استخدام شوید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح