شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> معرفی کانادا >
معرفی کانادا
از این کران تا آن کران است !
سلام! قبل از اینکه بخواهیم مقاله را شروع کنیم، مهم ترین شعار این کشور را برای شما گفتیم و کاملا متوجه شدید که موضوع این مقاله چه خواهد بود. خب پس به سراغ اصل مطلب می رویم...
آنچه که امروز در مورد کانادا می خوانیم، چکیده ای از فرهنگ، آداب و آب و هوای این کشور پهناور می باشد. پس با ما همراه باشید.
پایتخت کشور کانادا 
پایتخت این کشور پهناور و سرسبز، شهر اتاوا می باشد. بزرگ ترین شهر کانادا، شهر تورنتو با جمعیتی بالغ بر ۲/۹۳ میلیون است که اقلیت های گوناگونی در این شهر ساکن هستند. اکث ساکنین آن سفید پوست هستند و مابقی جمعیت، متشکل از نژاد بومی، آسیایی، سیاه پوست، آمریکای لاتین و چند نژادی است. 
حکومت کشور کانادا 
دولت این کشور، فدرال پارلمانی پادشاهی مشروطه است. پادشاه فعلی این کشور الیزابت دوم، فرماندار کل آن جوبی پایت و نخست وزیرش جاستین ترودو می باشد. 
مساحت کشور کانادا 
مساحت این کشور، ۹/۹۸۴/۶۷۰ کیلومتر مربع است و چهارمین کشور پهناور جهان محسوب می شود. کانادا کشوری سرسبز است و حجم آب محصور در خاک آن برابر است با ۸۹۱/۱۶۳ متر مکعب. 
جمعیت کانادا 
جمعیت کشور کانادا چیزی حدود ۳۵/۶۷۵/۸۳۴ نفر تخمین زده شده است. 
واحد پول کانادا 
واحد پول این کشور، دلار منسوب به کانادا می باشد. 
موقعیت جغرافیایی
این کشور در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و شامل سه قلمرو بزرگ و ۱۰ استان می باشد. 
کانادا از ۳ جهت اصلی، منتهی به سه اقیانوس بزرگ دنیا می باشد و آن را به بهشتی زیبا تبدیل کرده است. ضلع شرقی این کشور پهناور منتهی به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی منتهی می شود. آب و هوای هر کدام از این سه ضلع، تحت تاثیر این اقیانوس ها بوده و شرایط آب و هوایی متفاوتی را رقم زده است. 
همسایه کانادا کیست؟ 
تنها همسایه این کشور، ایالات متحده آمریکا است که از سمت جنوب با آن هم مرز است. می توان گفت کانادا یک شبه جزیره تمام عیار است! 
کشور کانادا با دارا بودن مسافتی بالغ بر ۹/۹۸۴/۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان محسوب می شود.
همان طور که گفتیم، پایتخت کانادا شهر اتاوا و و بزرگ ترین شهر آن تورنتو است. بخش زیادی از این کشور، به دلیل نزدیک بودن به قطب شمال و سرمای شدید خالی از جمعیت و سکنه می باشد. 
هر چند که این کشور از لحاظ وسعت، بعد از روسیه قرار می گیرد ولی جمعیت آن حدود ۱/۵ کشور روسیه می باشد. بیشتر ترکم و تمرکز جمعیت این کشور، در نواحی جنوبی آن قرار گرفته است؛ یعنی همان سمتی که با ایالات متحده آمریکا مرز مشترک دارد. 
از جمله شهرهای پر جمعیت کانادا، می توان به تورنتو، مونترال و ونکوور اشاره کرد. 
نزدیکی کانادا به ایالت متحده آمریکا، سبب شده تا این دو کشور صادرات و واردات اقتصادی گسترده ای را با هم داشته باشند. حجم معاملاتی که این دو کشور با هم انجام می دهند، در دنیا بی نظیر و زبانزد است! 
منابع طبیعی کانادا 
این کشور، سرشار از منابع طبیعی است. آب و هوای آن معتدل است و یکی از پهناور ترین آبشارهای جهان، یعنی آبشار نیاگارا در این کشور قرار گرفته است. 
کشور کانادا تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود که در تاریخ ۱ ژوئیه ۱۸۶۷ کانادا استقلال خود را به دست آورد. بر طبق آماری که از سال ۲۰۱۱ در دست ما می باشد، تعداد ۱۶۳/۲۹۰ ایرانی تبار ساکن این کشور هستند. 
ریشه واژه کانادا 
نام این کشور، برگرفته از یک واژه سرخ پوستی (kanata) به معنی دهکده می باشد؛ که از سال ۱۵۴۷ نام این کشور در نقشه ها و متون جغرافیایی به عنوان کانادا ثبت شد.
تاریخ کشور کانادا 
از آثار و نشانه های به دست آمده در این کشور، این چنین اثبات می شود که زندگی در این سرزمین از ۲۶۵۰۰ سال پیش تا به الان جریان داشته که البته این آمار مربوط به شمالی ترین منطقه آن می باشد؛ و در جنوبی ترین منطقه به ۹۵۰۰ سال قبل باز می گردد. 
مقایسه وسعت و جمعیت 
از لحاظ وسعت، کانادا دومین کشور پهناور جهان است ولی جمعیت آن نسبت به وسعتش زیاد نیست. حتی با توجه به این که کانادا از آمریکا پهناورتر است ولی جمعیت آن چیزی در حدود ۱۰ درصد جمعیت آمریکا در سال ۲۰۰۴ برآورد شد. 
کانادا کشوری است دارای تکنولوژی، کاملا پیشرفته و امروزی که انرژی سوختی خود را از منابع طبیعی داخلی تامین می کند. این کشور از منابع طبیعی بسیار غنی است. 
آب و هوای کشور کانادا 
آب و هوای این کشور در اغلب نقاط آن سرد و قطبی است. تنها در قسمت جنوب غربی آن، یعنی جایی که شهر ونکوور قرار دارد، آب و هوا معتدل می باشد. 
از دیگر شهرهای مهم آن، شهر تورنتو است که از لحاظ فعالیت های بورسی در رتبه ی دهم جهان قرار دارد. اب و هوای تورنتو سرد قطبی است. بلندترین برج مخابراتی دنیا نیز در شهر تورنتو واقع شده و برج «سی ان» نامیده می شود. 
در بیرون این شهر، آبشار معروف نیاگارا دیده می شود و یک دهکده ی زیبا نیز، به همین سبب در آن جا شکل گرفته است.
آب و هوای این کشور در بیشتر مناطق، در تابستان معتدل و در زمستان سرد و یخبندان است. آب و هوای این کشور در شمالی ترین نقطه سرد و قطبی است. 
با شروع فصل سرد، در اکثر مناطق، بارش باران سنگین است؛ که این بارش ها در زمستان تبدیل به برف می شوند. 
جمعیت فرانسوی زبان مذهب کشور کانادا 
جمعیت کانادا بر اساس آخرین آمارها، حدود ۳۷ میلیون نفر می باشد و دین اکثر این مردم غالبا مسیحی می باشد. حدود ۶/۶ میلیون نفر از مردم این کشور به زبان فرانسه صحبت می کنند و دلیل آن هم این است که سال ها این کشور مستعمره فرانسه بوده است. زبان فرانسوی و زبان انگلیسی به عنوان دو زبان رسمی در این کشور به حساب می آید.
تاریخچه و اطلاعات عمومی
کانادا به عنوان یک کشور متمدن، از تاریخچه ای نسبتاً کوتاهی برخوردار است و بخش اعظم آن طی سال های متمادی، سعی در جلوگیری از تصرف آمریکایی ها دارند. کانادا برای اولین بار توسط وایکینگ ها در سواحل شرقی آن در سال 1000 A.D کشف شد. بسیاری از این شهرک های اولیه حفاری و کاوش شده اند که منجر به اکتشافات جدید در مورد سفر و فرهنگ وایکینگ ها شده است.
پس از آن، در قرن پانزدهم توسط کاشفان فرانسوی و انگلیس مورد کاوش قرار گرفت. کانادا جزو مستعمرات فرانسه بود؛ اما در دهه 1700 به انگلیس واگذار شد. با این حال، فرهنگ فرانسه در این کشور باقی مانده و رونق روز افزونی هم داشته است. ته مانده های این فرهنگ را هم اکنون می توان در استان فرانسه زبان کبک یافت.
حکومت در کانادا به عنوان یک سلطنت فدرالی ایجاد شد و وضعیت استعماری خود را در سال 1867 تحت قانون انگلیس و آمریکای شمالی متزلزل کرد. این سلطه در ابتدا شامل چهار استان بود که شش استان دیگر به مرور زمان به همراه سه قلمرو اضافه شدند. آخرین استانی که به کانادا پیوست (و حاکمان انگلیس خود را ترک کرد) در سال 1949 نیوفاند لند بود.
کانادا یک کشور دموکراتیک است
کانادا کشوری فدرال با دموکراسی پارلمانی است. این بدان معنی است که مردم کانادا نمایندگان خود را در مجلس عوام در اتاوا (پایتخت این کشور) انتخاب می کنند. کانادا همچنین دارای یک سلطنت مشروطه است، به این معنی که از نظر فنی ملکه انگلیس هنوز "رئیس دولت" کانادا است. اما در عمل، ملکه ارتباط کمی با کانادا دارد؛ زیرا اختیارات وی به فرماندار ستوان در کانادا تعلق دارد. با این حال، در تئوری می تواند شرایط بسیار غیرمعمولی وجود داشته باشد که ملکه مجبور شود قدرت خود را در کانادا اعمال کند، اما این مورد واقعاً نادر است.
در کشور کانادا به طور رسمی به صورت دو زبانه - انگلیسی و فرانسوی – صحبت می شود. به همین دلیل هنگام دریافت درخواست مهاجرت شما،  از شما سوال خواهد شد که آیا به انگلیسی مسلطید و یا فرانسه؟ و یا هر دو؟
برخلاف انگلیس (به عنوان مثال)، کانادا دارای منشور حقوق و آزادی مکتوب است که زندگی، آزادی و امنیت فرد شهروندان را تضمین می کند.
بخش اساسی یک جامعه دموکراتیک یک رسانه آزاد است و کانادا دارای دو روزنامه بزرگ ملی - ملی پست و گلوب و نامه.
ورزش و تفریح در کانادا
اگر می خواستید ورزشی را انتخاب کنید که در کانادا شناخته شده است، حدس می زنم هاکی گزینه انتخابی شما بود؛ درست است؟
هاکی بخش اصلی ورزش و فرهنگ کانادا است و در هر شهر کوچک و بزرگ در سراسر کشور، از سطح تفریحی تا حرفه ای بازی می شود.
با این حال هاکی ورزش رسمی کانادا نیست. ورزش رسمی کشور کانادا لاکروز است. لاکروز ورزشی غیرمعمول است و اجرای آن به این صورت است که در انتهای آن، از میله هایی با توری استفاده می کنند و برای پرتاب و گرفتن یک توپ لاستیکی بسیار سخت استفاده می شود. این بازی روی یک سطح سخت (نه یخی) انجام می شود و یک بازی سریع، هیجان انگیز و اغلب بسیار خشن است.
عناصر نوشیدنی ها و خوراکی های کانادا که بسیار مشهور هستند، شامل شربت افرا می باشد که از شیره درختان افرا گرفته می شود؛ و در استان های کبک و انتاریو بسیار پر طرفدار هستند.
شاید "دم های بور" که شیرینی هایی سرخ شده هستند که شبیه دم بید است و با شکر قهوه ای یا شربت سرو می شود، کمتر شناخته شده باشند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح