مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری تبدیل به یکی از روش های پر طرفدار در سال های اخیر شده است. با شروع یک تجارت در کشور کانادا، شما قادر به گرفتن مجوز کار خواهید بود و در صورت راه اندازی کسب وکار مورد نظرتان -تحت  شرایطی که از سوی دولت کانادا تعیین شده- قادر به گرفتن اقامت کشور کانادا می باشید.

ارائه مجوز کار

هر ساله نزدیک به۱۵۰هزار کارگر غیر کانادایی در جهت کمک به توسعه اقتصاد کشور کانادا فعالیت می کنند. برای این که کارگران خارجی بتوانند فعالیت داشته باشند، باید مجوز های مخصوصی از طرف وزارت کار کشور داشته باشند‌. اگر مایل هستید در خصوص سرمایه گذاری در کانادا اطلاعاتی به دست آورید باید خدمت تان بگوییم: در حال حاضر، و در سال ۲۰۱۹ برنامه فدرال سرمایه گذاری در کانادا بسته شده است و دولت فدرال هیچ گونه روش گرفتن اقامت و یا مهاجرت به کانادا رادر حال حاضر ندارد. اما راه های دیگری برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ایالت ها ودولت های محلی می گردد. در حال حاضر ایالت های منیتوبا، ساسکاچوان، جزایر پرنس ادوارد و استان کبک برنامه های گرفتن اقامت دایم درکانادا را ارائه می کنند.
در روش های گرفتن اقامت در کانادا دشواری هایی وجود دارد و مشورت با یک وکیل در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم و امری ضروری است. در ابتدا باید اقدام به گرفتن مدرک زبان انگلیسی خود بکنید. اکثر برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند نمره آیلتس جنرال در حد نمره ۵ و بالاتر می باشد. برخی از برنامه ها نیازمند داشتن مدرک لیسانس برای ادامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند. همچنین باید بتوانید نشان دهید که سابقه چند ساله در اداره یک شغل در کشور محل سکونت خود و مدیریت یک تجارت و بیزینس را دارید. جهت ارائه دادن مدارک شغلی و گرفتن جواز کسب، سوابق شغلی، اگهی روزنامه رسمی، تغییرات شرکت و غیره را باید داشته باشید تا درجهت تکمیل پرونده شما جهت سرمایه گذاری در کانادا عمل نماید. 
همچنین در بسیاری از برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است شما امکان مالی خود را جهت گرفتن اقامت دائم کانادا اعلام نمایید. این تمکن مالی با مدارک مالی و بانکی و همچنین اسناد ملکی قابل ارائه است. نرخ تبدیل ارز در حال حاضر به نرخ دولتی است. برای اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا باید توان مالی در حد۳۵۰ هزار دلار کانادا را داشته باشید.

سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در کانادا

اگر بتوانید اثبات کنید که دارایی لازم جهت مهاجرت به کانادا را دارید در مرحله بعدی ایالت های کانادا که برنامه سرمایه گذاری در کانادا را دارند، از شما می خواهند که بتوانید مبالغی را در کانادا سرمایه گذاری کنید. این مبالغ بسته به هر ایالت کانادا متفاوت است. برای مثال ایالت منیتوبا برای شهر وینی پگ که مرکز استان منیتوبا است، ۲۵۰ هزار دلار کانادا جهت سرمایه گذاری لازم است. اگر در یکی از شهرهای اطراف وینی پگ -که حداقل فاصله آن ۵۰ با مرکز استان کیلومتر است- بخواهید سرمایه گذاری کنید، مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز است تا بتوانید مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را در دستور کار خود قرار دهید.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ - 2020

لازم به ذکر است که هم اکنون در هیچ کدام از برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان آن وجود ندارد و سرمایه گذار باید به مدت دو سال ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرد. در مدت دو سال در ایالت مورد نظر حضور داشته باشد تا بعد از دو سال بتواند اقامت دائم کانادا را بگیرد. در دوسالی که در ایالت مورد نظر ساکن هستید لازم نیست کاری سودده را انجام دهید؛ اما باید به طور مرتب به اداره مهاجرت کانادا و اداره ایالتی گزارش کسب وکار خود را بدهید. همچنین در این دو سال اگر جایی که در آن ساکن هستید را ترک کنید و به کشور خود سفر کنید برای مدت طولانی موجب باطل شدن اقامت دائم خود درکانادا شده اید.

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در کانادا

در این روش، برای شما یک شرکت در کانادا ثبت می شود و مبالغی که سرمایه گذاری کرده اید در حساب ایالت سپرده می شود و پس از آن که کسب وکار مورد نظر تقاضا کننده برای مهاجرت به کانادا به وجود آمد، باید به طور متوالی گزارش هایی را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید و روند کسب وکار خود را در کانادا توضیح دهید. ویزای شما در این دو سال از نوع ویزای کار می باشد و بنابراین فرزندان شما از نوع خارجی اجازه تحصیل در کانادا را خواهند گرفت. همچنین از بیمه و مزایای بین المللی آن می توانید استفاده کنید.

چه مدت بعد از سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟

اگر که در این دو سال کسب وکار و سرمایه گذاری شما دوام داشته باشد، در پایان دو سال و با ارائه گزارش می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست بدهید و اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری به شما داده خواهد شد. از آن پس شما جزو شهروندان کانادایی به حساب می آیید و از کلیه امکاناتی که یک کانادایی می تواند داشته باشد برخوردار هستید.
این امکانات شامل:
بیمه کانادا ، تحصیل در کانادا به صورت رایگان برای فرزندان متقاضی تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه دانشجویی کانادا وسایر امکاناتی که شهروند کانادا دارد را می تواند داشته باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

امروزه کشور کانادا شرایطی را برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب وکار فراهم آورده که این امر موجب این شده تا کانادا تبدیل شود به یک قطب اقتصادی در جهان. البته مهاجرت به کانادا مزایای دیگری هم درپی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.
ایجاد امکانات وشرایطی که مناسب شغل،زندگی وتحصیل باشند
دریافت اقامت دائم فرد متقاضط هم برای خود وهم برای همسر وفرزندانش از طریق سرمایه گذاری در کانادا
برخورداری از تحصیلات رایگان برای فرزندانی که کمتر از۱۸سال سن داشته باشند
برخورداری از خدمات بیمه به صورت رایگان
عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه گذاری 
در کشور کانادا، سرمایه گذاری نیازمند داشتن سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه به مقدار کافی است. فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان انگلیسی و فرانسوی بدون داشتن مدارک در سطح بالا می تواند درکانادا سرمایه گذاری کند.

در سال 2020، حداقل مبلغی که می توانید در کانادا سرمایه گذاری کنید چه مقدار خواهد بود؟

میزان مهاجرت افراد از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا، نشان از این امر دارد که سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر کشورهای دیگر هزینه کمتری دارد. برای مثال، افراد می توانند تنها با داشتن ۱۰۰ تا۳۵۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته مهاجرت به هر کدام از ایالت ها و استان هایی که در کانادا واقع شده اند نیازمند برنامه مهاجرتی مخصوص به خود هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

سرمایه گذاری در استان کبک

 اگر فردی بخواهد در استان کبک کانادا سرمایه گذاری کند، لازم است تا مبلغی بالغ بر۲۲۰ هزار دلار کانادا را در یک بانکی که معتبر باشد -یعنی به عنوان واسطه بین دولت کانادا و شخص سرمایه گذار باشد- سپرده گذاری نماید و در عوض خود شخص و خانواده اش می توانند از خدماتی چون تحصیلات و بیمه بهداشتی و درمانی استفاده کنند. همچنین در این روش متقاضیان می توانند در همان ابتدای ورود، اقامت دائم خود را نیز به دست آورند.
نکته: برای سرمایه گذاری در کبک، داشتن مدرک زبان انگلیسی لازم نیست.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

در استان پرنس ادوارد، متقاضی باید کسب و کاری در ارتباط با مهاجرت و تجربه ای که قبلا داشته راه اندازی و خریداری کند؛ که برای این کار نیازمند داشتن مبلغ ۲۵۰ هزار دلار است‌. البته در صورتی که حداقل به مدت 6 ماه، ساکن این استان باشد ۲۵ هزار دلار و بعد از گذشت ۱سال زندگی ۵۰ هزار دلار دیگر به متقاضی برگرداند و مابقی آن یعنی ۱۵۰ هزار دلار برای راه اندازی کسب و کار به فرد متقاضی داده شود. همچنین لازم است تا متقاضی قبل از سرمایه گذاری، حداقل یک بار به این جزیره سفر کرده باشد و باید مدرک تحصیلی لیسانس و زبان آیلتس را داشته باشد.

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور)

برای سرمایه گذاری در این استان، باید مبلغ ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار کانادا را داشته باشید. در صورتی که در کسب وکار خود موفق باشید، اقامت دائم را نیز می توانید به دست آورید. همچنین در صورت داشتن سرمایه بیشتر، متقاضیان می توانند به جز خانواده خود، از یک تا پنج نفر از همکاران خود را با همراه خود به کانادا بیاورند. مثلا برای شروع کسب و کارشان، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کنند.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

برای سرمایه گذاری در این استان لازم است تا مبلغ ۱۰۰ هزار دلار کانادا را نزد دولت کانادا سپرده گذاری کنید؛ که به متقاضی این امکان را می دهد تا در صورت سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلار از دولت کانادا وام دریافت کند. در صورتی که متقاضی در کسب و کار خود موفق عمل کند، این مبلغ یعنی ۱۰۰ هزار دلار به وی برگردانده می شود؛ ولی مبلغ سپرده برگردانده نخواهد شد. اما در هر صورت متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا را بگیرد. 
سایر مقالات مربوط به مهاجرت به کانادا، در این سایت موجود است. تنها کافیست، که یک سرچ کوچک انجام دهید.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه مهاجرتی کانادا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح